LabelPrint otsib võimalusi tootlikkuse tõstmiseks

Trükitööstus LabelPrint on asunud kaardistama tootmises toimuvat, et tõsta trükimasinate tööaega ja seeläbi tootmise efektiivsust.

OÜ LabelPrint juhatuse liige Sten Sarap rääkis Äripäeva Tööstuse klubis, et investeeringute asemel uutesse seadmetesse on tootmismahtude suurendamiseks praegu oluliselt odavam leida võimalusi tootlikkuse tõstmiseks. „Meil praegu masin 30% ajast töötab ja 70% ajast seisab. Oluliselt odavam on tästa seadme tööaeg 30%-lt 50%-le, kui osta uus masin,“ rääkis Sarap.

Sarap ütles, et pikemat aega on nad kaardistanud tootmises kõiki tegevusi, et näha, mis tootmises tegelikult toimub. Samas ta möönab, et oluline on ka motiveeriv palgasüsteem. „Niisama ei hakka keegi rohkem liigutama,“ tunnistab ta.

Sarap ütleb, et on kümne aasta jooksul proovinud erinevaid võimalusi, kuidas inimesi paremini tööle panna. Kõige suurem asi on olnud inimestelt vabaduse äravõtmine puhkeaegadel. Kui varasemalt tegi iga töötaja pause endale meeldival ajal, siis nüüd on puhkepauside ajad kindlalt paika pandud. „Tootlikkus kasvas 20% tänu puhkepauside organiseerimisega,“ kinnitas Sarap.

Samal teemal on 8. detsembril loengut pidamas ka OÜ Vitalonga juhtimiskonsultant Jari Kukkonen. Ta röögib, kuidas tõsta ettevõttes efektiivsust olemasolevate ressurssidega. Töpsemat infot leiab SIIT.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara