VKG asutas Silbet Ploki baasil uue tütarfirma

Silbet Plokk pankrotivara baasil asutatud uue tütarettevõtte nimeks sai VKG Plokk OÜ. Ettevõtet asub juhtima endine VKG Soojus ASi müügijuht Hannes Niinepuu.

Vastasutatud ettevõttes on tööl 15 esimest töötajat, suures osas Silbet Plokk ASi endised töötajad. Esialgseks eesmärgiks on osalises mahus taastada tootmine ning pikemas perspektiivis tegeleda tootearendusega, laiendada tootenomenklatuuri ning viia kogu ettevõtmine tänapäevasele tasemele.

VKG arendusdirektori ja juhatuse liikme Jaanus Purga sõnul oli Silbet Ploki pankrotivara ostmise eesmärgiks VKG ärivaldkondade laienemine ehitusmaterjalide suunal. "See suund on pikalt olnud VKG potentsiaalsete strateegiate hulgas, kuna ehitusmaterjalitööstus on valkond, kus reaalselt on võimalik kasutada suuremas mahus põlevkivitöötlemise kõrvalprodukte – tuhka ja poolkoksi. Esmaseks eesmärgiks on seadmete remont ja ettevalmistamine. Seejärel loodame käivitada tootmist, millega kaasneb ka töökohtade taastamine," rääkis ta.

VKG Ploki juhatuse liige Hannes Niinepuu ütles, et praeguseks on plokitootmine olnud konserveeritud seisus üle kahe aasta ning selle taaskäivitamine nõuab ulaluslikke remonditöid ja investeeringuid. "Meie peamise tähelepanu all on uus ehitusmaterjalide tootmisliin, mis on võrreldes teiste liinidega kõige paremas seisus," kinnitas ta.

Hannes Niinepuu on töötanud VKG Soojus ASis (eelnevalt AS Kohtla-Järve
Soojus) alates 2002. aastast, millest müügiosakonna juhatajana alates 2004.
aastast kuni praeguseni.

Enne oma tootmistegevuse peatamist, oli Silbet Plokk OÜ üheks regiooni arvestatavaks tootmisettevõtteks, mille tegevusalaks on põlevkivituhast ja
liivast ehitusplokkide tootmine. Ehitusmaterjalide tootmine jääk- ja
kõrvalproduktidest on Euroopas kasvav ja keskkonnakaitseliselt eelistatud
trend, kuna võimaldab säästa puhtaid looduslikke materjale ning vältida
täiendavat maavarade kaevandamist.

Põlevkivituha kasutamine ehitusplokkides võimaldab olulisel määral säästa nii tsementi kui ka Eesti ehitusmaavarasid mida kasutatakse teiste kergplokkide valmistamisel – lubjakivi, savi, liiva.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara