Swedbank näeb tööstussektorile oodatust kiiremat kasvu

Swedbanki makroanalüütik Annika Paabut leiab, et erinevate tööstussektorite kiirenev kasv võib aasta kokkuvõttes kasvatada tööstussektori toodangumahte panga ametlikust prognoosist kiiremini.

Swedbank ootab tänavuseks aastaks tööstuse toodangumahtude keskmiseks kasvuks 23%, eeldades seejuures, et kasvumäärad aeglustuvad aasta teisel poolel. Kasvu aeglustumist mõjutab Paabuti sõnul kõrgem võrdlusbaas, kuna eelmise aasta teisel poolel kasvasid toodangumahud väga kiiresti. Samuti on mõjutajaks maailmamajanduse ja Eesti partnerriikide majanduste aktiivsuse langus.

Samas tunnistab Paabut, et Eesti tööstuste positiivseks riskiks on seotus Põhjamaadega. „Majanduskasvude aeglustumine ei pruugi seal olla sama tugev, kui osades euroala riikides, näiteks Saksamaal ja Prantsusmaal,“ selgitas Paabut. „Lisaks võib arvata, et lepingud on pikemaajalised, mistõttu ei pruugi maailmamajanduse aeglustumine sel aastal veel Eesti töötleva tööstuse toodangumahule mõju avaldada.“

Töötleva tööstuse aastast kasvu on peamiselt mõjutanud elekroonikatööstus (toodangumaht arvutite-, elektroonika- ja optikaseadmete tootmises kasvas I poolaastal veidi rohkem kui 250% võrredles eelmise aastaga). Kuna ka teistes sektorites on kasv kiirenenud, siis võib juhtuda, et töötleva tööstuse toodangumaht kasvab prognoositust kiiremini, kasvatades ka tööstuse üldist kasvu, leiab Paabut.

Täna avaldatud Statistikaameti andmetel kasvas tööstustoodangu maht augustis 22,8% võrreldes eelmise aastaga.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara