Riik võtab enamuse alkoholipudeli hinnast endale

Kuna aktsiisimaksu osa kange alkoholi lõpphinnas on ligi kaks kolmandikku tuleb hoolega kaaluda, milliseks kujuneb aktsiisipoliitika, teatas Altia Eesti AS.

Altia Eesti AS juhatuse liige Kristel Metsa sõnul teenivad alkoholitootjad, logistika-, jae- ja hulgimüügiettevõtted alla 20 protsendi ühe pudeli müügihinnast. „Kui võtta näiteks tavaline soodsama hinnaklassi 40-kraadine viin, siis poes 4,49 eurot maksva pooleliitrise pudeli pealt on aktsiisimaksu osa 2,84 eurot ehk 63 protsenti. Käibemaks on teatavasti 20 protsenti ehk siis antud näite puhul teeb see 0,75 eurot. Jae- ja hulgikaupmehele, tootjale  ja logistikale jääb pudeli pealt jagamiseks 0,90 eurot,“ selgitas Mets.

Mets tõi esile, et tänu tarbijate teadlikkuse kasvule ning võimude aktiivsele tööle on illegaalse alkoholi osa väiksem kui aastate eest, kuid probleem pole kuhugi kadunud. Näiteks leiti maksu- ja tolliameti teatel leiti hiljuti Tallinnast suur kogus piiritust, millest oleks saanud toota üle 10 000 liitri illegaalset viina.

Kui näiteks aktsiisitõusule peaks lisanduma toorainete kallinemisest tulenev alkoholitoodete hinnamuutus, võib see kaasa tuua illegaalse alkoholi osa suurenemise. Mets tõi esile, et võrreldes 2010. aasta sügisega on piirituse hind alkoholitootjatele tõusnud 40 protsenti, mis tuleneb teravilja kokkuostuhindade tõusust maailmaturul. „Teravilja edasine hinnasuund sõltub tänavusest saagist, kuid hetkel peavad alkoholitootjad arvestama 40 protsenti kallima toorainega,“ lisas ta.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara