Atria Eesti müüs piimatootmise Paunvere Agrole

Rahvusvahelisse toiduainekontserni kuuluv Atria Eesti müüs oma piimatootmisega tegeleva tütarettevõtte Puidukaubandus OÜ soomlastele kuuluvale Paunvere Agrole.

„Piimatootmine ei ole Atria peamine tegevusala. Atria soovib fokusseerida ressurssi oma peamise tegevusala arengusse, milleks on sealiha tootmine ja lihatöötlemine,“ põhjendas müüki Atria Eesti tegevjuht Rauno Väisänen.

Juhi kinnitusel otsustati ettevõte müüa just Paunvere Agrole, kuna nemad tegid parima pakkumise. Tehingu hinda ei soovinud Väisänen kommenteerida. „Seda ei ole me veel avalikustanud,“ sõnas ta.

Tulevikus soovib Atria Eestis Väisäneni sõnul turuosa kasvatada, seda just vorsti-, singi- ja muude lihast pooltoodete valmistamises. „Atria tahab olla Eesti tarbija esimene valik lihatoodete osas,“ kinnitas juht.

Paunvere Agro on selle aasta veebruaris registreeritud ettevõte, mille osanikud on 12 soomlasest eraisikut ja OÜ Kure Mõis. Ettevõtte esindajatega ei õnnestunud Äripäeval ühendust saada.

Puidukaubandus OÜ alustas tegevust 1999. aastal ja selle peamine tegevusala on piimakarjakasvatus. Ettevõte müüb toorpiima Võrus Juust AS-le ja nuumveised endisele emaettevõttele.

Majandusaasta aruande järgi oli Puidukaubanduse müügitulu 2009. aastal 1,37 mln eurot ja kahjum majandustegevusest 1,78 mln eurot. Ettevõttes töötas samal aastal keskmiselt 38 inimest.

Atria Eesti on üks suurematest toiduainekontsernidest Eestis, mis hõlmab tootmisüksusi Valgas ja Vastse-Kuustes ning seafarme üle Eesti.

Osale arutelus

  • Birjo Must

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara