Puidutööstus teeb hoogsat tiigrihüpet

Metsatöösturid loodavad, et paari kuu eest heaks kiidetud Eesti Metsanduse Arengukava aastani 2020 on küll kaua vaieldud ja huvigruppide vahelisi kompromisse täis, ent peaks siiski olema väärt ühiskondlik kokkulepe, mis aitab kodumaa metsamajandust, aga ka metsade kaitset edendada.

Maamessi raames aprillikuu keskel peetud traditsioonilisel metsanduse visioonikonverentsil märkis vastne keskkonnaminister Keit Pentus, et metsamajanduse arendamisel on oluline parima võimaliku praktika levimine, seda eelkõige just erametsaomanike seas.

„Erametsaomanikud on võimas rahvahulk, neid on meil ju 80 000, see on umbes sama palju, kui paari aasta eest oli inimesi Tallinna lauluväljakul toimunud öölaulupeol,“ iseloomustas Pentus. „Võin lubada, et veel sel aastal võtame vastu seadusemuudatuse, mille kohaselt avaneb metsaomanikul kolme aasta jooksul pärast raiet arvata maksustatavast tulust maha metsa taastamiseks tehtud kulutused.“

Põllumajandusminister Helir Valdor Seeder märkis, et Eesti on euroliidus unikaalne riik, sest läbi ELi Ühtse Põllumajanduspoliitika toetatakse aastatel 2007–2013 metsandust ühtekokku 65 miljoni euroga.

Pikemalt loe uudist tänasest Äripäevast päevapiletiga SIIT.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara