Metsatöösturid loodavad, et paari kuu eest heaks kiidetud Eesti Metsanduse Arengukava aastani 2020 on küll kaua vaieldud ja huvigruppide vahelisi kompromisse täis, ent peaks siiski olema väärt ühiskondlik kokkulepe, mis aitab kodumaa metsamajandust, aga ka metsade kaitset edendada.
Maamessi raames aprillikuu keskel peetud traditsioonilisel metsanduse visioonikonverentsil märkis vastne keskkonnaminister Keit Pentus, et metsamajanduse arendamisel on oluline parima võimaliku praktika levimine, seda eelkõige just erametsaomanike seas.
„Erametsaomanikud on võimas rahvahulk, neid on meil ju 80 000, see on umbes sama palju, kui paari aasta eest oli inimesi Tallinna lauluväljakul toimunud öölaulupeol,“ iseloomustas Pentus. „Võin lubada, et veel sel aastal võtame vastu seadusemuudatuse, mille kohaselt avaneb metsaomanikul kolme aasta jooksul pärast raiet arvata maksustatavast tulust maha metsa taastamiseks tehtud kulutused.“
Põllumajandusminister Helir Valdor Seeder märkis, et Eesti on euroliidus unikaalne riik, sest läbi ELi Ühtse Põllumajanduspoliitika toetatakse aastatel 2007–2013 metsandust ühtekokku 65 miljoni euroga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pikemalt loe uudist tänasest Äripäevast päevapiletiga
SIIT.Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.