Noarootsi tuulikupargid hakkavad edendama külaelu

Eesti Energia Aulepa Tuuleelektrijaam OÜ, Vanaküla Tuulepark OÜ ning Noarootsi vallavalitsuse, Aulepa küla, Suur-Nõmmküla ja Vanaküla esindajad asutasid mittetulundusühingu Noarootsi Tuuleenergia, mis hakkab edendama külaelu.

Loodud ühing toetab tuulikuparkide abil kolme küla majanduslikku ja kultuurilist arengut, teatas Eesti Energia.

MTÜ Noarootsi Tuuleenergia hakkab toetama tuulikuparkide vahetus läheduses, see on Aulepa külas, Suur-Nõmmkülas ja Vanakülas ellukutsutavaid kohalikku elu edendavaid projekte. Tuulikuparkide toetuse suurus hakkab sõltuma eelmise aasta tuuleenergia toodangust.

„Igasugune rahaline abi külade arenguks on tänases omavalitsuste majandusolukorras väga teretulnud ning külade esindajatega arutelus on esilekerkinud mitmeid huvitavaid ideid, mida realiseerima asudes panustame kohaliku elu arengusse,“ kommenteeris Noarootsi vallavanem Aivar Kroon.

„2009. aasta suvel käivitunud Aulepa tuulikupark on kokku tootnud Eesti elanikele juba 142 GWh loodussäästlikku elektrienergiat. Ühiselt sõlmitud kokkuleppe abil saame aga selle energia abil hakata looma uusi võimalusi ka tuulikuparkide vahetus läheduses asuvatele küladele,“ tõdes Aulepa Tuuleelektrijaama juhatuse liige Sven Aasa. „2010. aastal Aulepas toodetud tuuleenergia põhjal kujuneb meie selleaastase toetuse suuruseks veidi üle 20 000 euro. See suureneb aga tulevikus kindlasti 2011. aastal käivituva kolme tuuliku elektritoodangu abil.“

Mittetulundusühingu juhatusse kuuluvad vallavanem Aivar Kroon ning külade esindajad Aime Pärnaste, Paul Pigul ja Jaak Joon.

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara