Jaapani peaminister Naoto Kan palus ÜRO Aatomienergia Agentuurilt abi Jaapani maavärinas kannatada saanud tuumareaktorite stabiliseerimisel, teatas täna IAEA direktor Yukiya Amano.
Maavärina tagajärjel läksid töökorrast ära Fukushima Dai-Ichi tuumajaama 1. ja 3. reaktori jahutussüsteemid ning eile langes rivist välja ka 2. reaktori jahutussüsteem. Tuumajaama operaator Tokyo Electric Power Co teatas, et ei saa välistada, et 2. reaktori kütusevardad võivad sulamas olla, vahendas agentuur Bloomberg.
Radiatsioonitase tuumajaama väravas kerkis täna hommikul kell pool kümme 3130 mikrosiivertile tunnis, mis ületab eelmise rekordi kahekordselt. Tunni aja pärast oli radiatsioonitase alanenud 326,2 mikrosiivertile, teatas Tokyo Electric.
IAEA teatas, et Jaapan on palunud ekspertabi eskaleeruva tuumakriisiga toimetulekuks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Prantsusmaa tuumaohutusameti ASNi hinnangul on Jaapani tuumajaama probleemide puhul tegemist viienda või kuuenda astme õnnetusega skaalal ühest seitsmeni, mis vastab USA Three Mile Islandi tuumajaama õnnetusele 1979. aastal.
IAEA diplomaat kommenteeris ajalehele Financial Times, et tähelepanu keskmes on praegu Fukushima tuumajaama 2. reaktor, kus kahel korral on jahutusvesi kütusevarraste tipust pea meetri võrra alanenud. „Mida kauem see kestab, seda suurem on risk,“ ütles ta.
Samas kinnitavad eksperdid, et tuumakatastroofi ohtu ei ole. Reaktorit ümbritsevad terasest ja betoonist saastekilbid on vastu pidanud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.