• 12.01.11, 08:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kes pani minister Tamkivi meelt muutma?

Äripäev küsis, kes võis mõjutada keskkonnaminister Jaanus Tamkivi kaks nädalat varem allkirjastatud määrust muutma ehk kelle huvides võis minister lubada selleks aastaks müüa ka suurema väävlisisaldusega vedelkütust.
Alljärgnevalt on lühikesed vastused meie küsimusele. Sellele küsimusele ei vastanud otse Saurix Petroleum, kes on üks uuest määrusest kasu saaja. Saurix kiitis oma kommentaaris aga ministri otsust.
"Tegemist on arusaamatu sammuga. Ja seda olukorras, kus kogu Euroopa ja ka Eesti liigub järjest keskkonnasõbralikemate kütuste kasutuselevõtu poole," ütles
ASi Neste Eesti peadirektor Ivar Kohv."See on küsimus keskkonnaministrile. Meie näeksime hea meelega, et kütuseturgu  puudutavate regulatsioonide muutmise arutellu kaasataks senisest enam ka kütusefirmasid," vastas ASi Olerex turundusjuht Antti Moppel."SLK lobby teinud ei ole," kinnitas ASi Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk.
"Tekib küsimus, kuidas saab minister muuta kahe nädala pärast oma varasema määruse ja käituda vastupidiselt sellele, mida tema juhitav ministeerium peaks propageerima," lausus OÜ Mažeikiu Nafta Trading House juhataja Tõnu Ääro.
"Kuidas kõnealune määrus sündis ja miks seda muudeti, tuleb küsida ministeeriumist," soovitas ASi Eesti Raudtee avalike suhete juht Urmas Glase.
"Lobby kohta ei oska midagi öelda. Ilmselt on see infomüra," märkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete nõunik Rasmus Ruuda
"Küsimus lobitööst on kohatu. Keskkonnaministeerium välistab oma seadusloomes survestamise ja lobby," kinnitas keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Pavel Ivanov.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.01.25, 11:26
Enefit: desünkroniseerimine loob energiaturul täiesti uued tuluteenimise võimalused
Aina enam ettevõtteid otsib lahendusi energiakulude kokkuhoiuks. Kui seni oli üks lahendus päikesepaneelidega ise energiat toota, siis nüüd on hakatud soetama juurde energiasalvesteid ehk akusid, et tarbimisest üle jäävat energiat müüa võrku just siis, kui see on kõige kasumlikum,“ tõdes Enefit ASi ärikliendi päikese- ja salvestuslahenduste teenuse juht Mikk Tootsi.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 15.01.25, 12:23
TOP 50 | Kes on 2024. aasta suurimad maksumaksjad tööstuses?
3
Uudised
  • 17.01.25, 10:09
Lunden Foodi juht Ülo Rekkaro loobub tegevdirektori ametist. “Lootsin järeltulija leida oma majast ja leidsin”
Selgus, kes saab uueks juhiks
4
Uudised
  • 16.01.25, 07:52
Aquaphor avab Jüris tööriistade tehase
5
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
6
Uudised
  • 15.01.25, 08:10
Tekstiilijäätmest tehakse paneel. Sillamäele planeeritav tootmine sai pea 40 miljonit toetust
Terve maailm otsib lahendusi, kuidas vanu riideid hiigelkogustes väärindada - Eesti tegi ära

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele