Ericssoni lahkuv tippjuht: firmas on imet tehtud

Ametist lahkuv maailma suurima mobiilisideseadmete tootja Ericssoni nõukogu esimees Michael Treschow ütleb Rootsi majanduslehele Dagens Industri kokkuvõtteid tehes, et on osa saanud "imest".

"Üheksa aastat on pikk aeg, arvestades kõike, mis juhtunud on. Samuti tundub, et firma ise seisab praegu väga tugevalt ja stabiilselt," ütles Treschow. Tema sõnul küpses täna teada antud lahkumisotsus viimaste kuude jooksul.

Treschow võttis ohjad üle hetkel, mil müügi langus tõi Ericssonile 2001. aastal esimese aastakahjumi enam kui poole sajandi jooksul. See sundis firmat korraldama uusemissiooni ning läbi viima suured koondamised – kahe aastaga kahanes töötajate arv 110 000-lt 40 000-le.

"See oli hirmutav. Kui tagantjärele vaadata, kuidas Ericsson sellega toime tuli, tõustes kõige tipuks veel ala liidriks, siis on see küll vaat et ime," rääkis ta.

Treschow' sõnul ei olnud see sugugi enesestmõistetav, et Ericsson toona uuesti jalad alla sai. "Ajalookirjutavad saavad seda veel kajastama kui üht tööstuse imesid," ütles ta. Teine suurem saavutas on lahkuva nõukogu esimehe sõnul kahe kahjumis staari – Ericssoni ja Sony liitmine ning kasumisse toomine.

Tänavu oktoobri lõpus teatas Ericsson, et kolmanda kvartali kasum kasvas mullusega võrreldes 360%.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara