Ametist lahkuv maailma suurima mobiilisideseadmete tootja Ericssoni nõukogu esimees Michael Treschow ütleb Rootsi majanduslehele Dagens Industri kokkuvõtteid tehes, et on osa saanud "imest".
"Üheksa aastat on pikk aeg, arvestades kõike, mis juhtunud on. Samuti tundub, et firma ise seisab praegu väga tugevalt ja stabiilselt," ütles Treschow. Tema sõnul küpses täna teada antud lahkumisotsus viimaste kuude jooksul.
Treschow võttis ohjad üle hetkel, mil müügi langus tõi Ericssonile 2001. aastal esimese aastakahjumi enam kui poole sajandi jooksul. See sundis firmat korraldama uusemissiooni ning läbi viima suured koondamised – kahe aastaga kahanes töötajate arv 110 000-lt 40 000-le.
"See oli hirmutav. Kui tagantjärele vaadata, kuidas Ericsson sellega toime tuli, tõustes kõige tipuks veel ala liidriks, siis on see küll vaat et ime," rääkis ta.
Treschow' sõnul ei olnud see sugugi enesestmõistetav, et Ericsson toona uuesti jalad alla sai. "Ajalookirjutavad saavad seda veel kajastama kui üht tööstuse imesid," ütles ta. Teine suurem saavutas on lahkuva nõukogu esimehe sõnul kahe kahjumis staari – Ericssoni ja Sony liitmine ning kasumisse toomine.
Tänavu oktoobri lõpus teatas Ericsson, et kolmanda kvartali kasum kasvas mullusega võrreldes 360%.
Seotud lood
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Hetkel kuum
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
“Kui regulatiivsed piirangud muutuvad liiga keeruliseks, kaalume tootmise viimist Eestist välja”
Tagasi Tööstusuudised esilehele