Laar süüdistab Ansipit Partsi "tanki" panemises ja kuristikku lükkamises

IRL-i esimees Mart Laar kirjutas enda ajaveebis, et valitsusel on väga raske elektrihinna tõusu peatada, kuid taastuvenergiatoetuste kärpe-eelnõu põhjalaskmise järel on peaminister Andrus Ansip valitsuse majandusministri justkui "tanki" pannud.

"Käisime IRL saadikutega läinud nädalal Lääne- ja Ida-Virumaal – seal vastu vaatav pilt oli üsna hirmutav, alates 2007. aastast tõusnud elektrihind ähvardab mitmeid ettevõtteid suure kahjumiga ja perspektiivis tootmise lõpetamisega," kirjutas Laar.

Pea kõikjal juhiti tema sõnul tähelepanu, et olulise osa hinnatõusust moodustab 2007. aastal langetatud poliitiline otsus taastuvenergia hinnatõusust.

"Tekkinud probleemidele juhtis hiljuti tähelepanu Konkurentsiamet, mille tulemusel Juhan Parts sai valitsuskabinetilt ülesanne vastav eelnõu ka välja töötada. Seda Parts ka tegi, olles praeguseks aga kummalisel kombel langenud talle ülesande andnud partnerite rünnaku alla," on Laar nördinud.

Seda lihtsalt üle parda heita pole aga Laari väitel mõistlik.

"Sellisel juhul jääb mulje, nagu oleks valitsus oma ministri tanki pannud ning kuristikust alla lükanud. Sest kui valitsus soovib tõesti hinnatõusuga võidelda, on pea ainsaks reaalseks võimaluseks seesama Partsi eelnõu, millel oleks tänases Eestis ka reaalne tulemus - elektrihinna langus nii tarbijatele kui ka tootjatele," leiab IRL-i esimees.

Osale arutelus

  • Kadri Paas

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara