IRL-i esimees Mart Laar kirjutas enda ajaveebis, et valitsusel on väga raske elektrihinna tõusu peatada, kuid taastuvenergiatoetuste kärpe-eelnõu põhjalaskmise järel on peaminister Andrus Ansip valitsuse majandusministri justkui "tanki" pannud.
"Käisime IRL saadikutega läinud nädalal Lääne- ja Ida-Virumaal – seal vastu vaatav pilt oli üsna hirmutav, alates 2007. aastast tõusnud elektrihind ähvardab mitmeid ettevõtteid suure kahjumiga ja perspektiivis tootmise lõpetamisega," kirjutas Laar.
Pea kõikjal juhiti tema sõnul tähelepanu, et olulise osa hinnatõusust moodustab 2007. aastal langetatud poliitiline otsus taastuvenergia hinnatõusust.
"Tekkinud probleemidele juhtis hiljuti tähelepanu Konkurentsiamet, mille tulemusel Juhan Parts sai valitsuskabinetilt ülesanne vastav eelnõu ka välja töötada. Seda Parts ka tegi, olles praeguseks aga kummalisel kombel langenud talle ülesande andnud partnerite rünnaku alla," on Laar nördinud.
Seda lihtsalt üle parda heita pole aga Laari väitel mõistlik.
"Sellisel juhul jääb mulje, nagu oleks valitsus oma ministri tanki pannud ning kuristikust alla lükanud. Sest kui valitsus soovib tõesti hinnatõusuga võidelda, on pea ainsaks reaalseks võimaluseks seesama Partsi eelnõu, millel oleks tänases Eestis ka reaalne tulemus - elektrihinna langus nii tarbijatele kui ka tootjatele," leiab IRL-i esimees.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majandusminister Juhan Partsi soovi järel kärpida taastuvenergiatoetusi on lahti läinud tõeline lobistide tulevärk. Sarnaselt peaminister Andrus Ansipiga, kes soovitab Partsu idee enne valimisi maha matta, ei taha ka Väo koostootmisjaama juht Andres Taukar toetuste kärpimisest midagi kuulda.
Konkurentsiameti ettepanek kärpida taastuva energia toetusi paneb appi karjuma vee-energia tootjad ja tekitab pankades kui laenuandjates umbusku.
"See on nahaalsus, lauslollus," ägestus peaminister Andrus Ansip täna valitsuse pressikonverentsil, kui jutuks tuli elektrienergia kallinemine.
Konkurentsiametis valminud taastuvate energiaallikate toetamise analüüsist selgub, et kõige rentaablimat äri ajavad Eestis hüdroenergeetikud.
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.