Tõnis Kõiv: energiatootjate toetusi saab muuta

Ainsana 2007. aastal riigikogus elektrituruseaduse muutmise seaduse vastu hääletanud reformierakondlane Tõnis Kõiv arvab, et taastuvenergia tootjatele makstavad toetused on liiga kõrged ja neid saab muuta.

"Olin tollal keskkonnakomisjoni esimees. Ma hääletasin vastu, kuna ma ei pidanud sellist dotatsioonide tõstmist õigeks ega otstarbekaks. Ning see tulenes puhtalt nendest numbritest," meenutas Kõiv.

"Ma ei mäleta, et oleks olnud ka tõsiseltvõetavat põhjendust sellele tõstmisele. Kuna infot polnud piisavalt, siis paljud ei võtnudki hääletamisel seisukohta," rääkis ta.

Kõiv lisas, et seaduse vastuvõtmine käis kiiresti. "Aeg oli ka selline, et hommikul olid riigikogus ja peale lõunat tuli valimispiirkonda minna valimiskampaaniat tegema," märkis ta.

"Olen nõus, et toetused on liiga kõrged. Neid saab aga muuta, sest õiguskindluse printsiipi ei saa võtta selliselt, et riigil puudub õigus ajas toetuse summat muuta," lausus Kõiv.

Tänane Äripäev kirjutas tuuleparkide ja koostootmisjaamade eelmise aasta majandustulemustest, mis näitavad, et tootjatele seadusega garanteeritud toetused võivad olla liiga suured. Suuremad toetused hääletas riigikogu seadusesse kiirkorras ja avalikku diskussiooni vältides ning need vastasid Väo jaama poolt soovitatud toetusmääradele. Seaduse menetlemisega samal ajal toetas Väo elektrijaama rajamisega seotud olnud ettevõtja Urmas Sõõrumaa rahaliselt kõiki suuremaid erakondi. Sõõrumaa firma müüs eelmisel aastal osaluse Väo jaamas 500 miljoni krooniga.

Osale arutelus

  • Koit Brinkmann

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara