Saneerimisel Thulema taotleb pankrotti

Soomlastele kuuluv AS Thulema esitas täna Harju maakohtule avalduse pankroti välja kuulutamiseks, sest likviidsusprobleemide ja raske turuolukorra tõttu ei suudeta täita mullu oktoobris kinnitatud saneerimiskava.

Ettevõtte juhatus on tänasest sammust teavitanud töötajaid, lepingupartnereid ja võlausaldajaid. Hetkel on eesmärk jõudumööda täita lõpetamata tellimusi, teatas Thulema juhatuse liige Rami Tapani Rintanen.

Thulema aktsionärideks on Soome firma Puustelli Group OY (29%) ja kolm Eestis registreeritud ettevõtet: OÜ Triomentor (35%, suuromanik Jouni Tapani Jääskeläinen, lisaks osanikud tema pereliikmed), BenSov OÜ (18%, ainuomanik Benaja Daniel Matias Sovelius) ja OÜ Revalbonus (18%, ainuomanik Rami Tapani Rintanen).

Eesti firmad omandasid osaluse saneerimisel olevas ettevõttes 2009. aasta detsembris heas usus, et suudavad majandusraskustesse sattunud mööblitootja päästa. Äriühingu olukorra parandamiseks finantseerisid uued aktsionärid Thulema tegevust ka ise laenude ja garantiidega.

Ehkki investeeringud, püsikulude vähendamine ja aktsiakapitali viimine vastavusse äriseadustikuga parandas Thulema majandustulemusi võrreldes 2009. aasta sama perioodiga, on ettevõtte äritegevus endiselt tugevalt seotud langenud ehitusturuga ning tehtud edusammud ei ole piisavad raskuste seljatamiseks, teatas Thulema.

Äriühingu aktsionärid loodavad siiski, et Thulema kaubamärk jätkab ja leiab uued investorid.

Ettevõtte kohustused on 30. aprilli 2010 seisuga 40,2 miljonit ning varade väärtus 38,9 miljonit krooni.

Thulema käive oli mullu 52,3 miljonit, 2008. aastal 96,2 miljonit krooni. 1992 asutatud firma on tuntumaid ja suuremaid mööblitootmisettevõtjaid Eestis, mille põhitegevuseks on kontori ja kauplusemööbli valmistamine ning müük.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara