Taani tehast kolitakse praegu Eestisse ümber ning seetõttu vajame tootmisesse inimesi juurde, rääkis lastemööblitootja Flexa Eesti juhatuse liige Marianne Paas.
"Kolime praegu ühe tehase Taanist Eestisse. Sõltub ka, kuidas meie tellimuste maht siin edasi läheb, kuid esialgne plaan on värvata kuni 30 inimest," sõnas Paas.
Paasi sõnul suletakse ümberkolitav Taani tehas juuli alguses. "Praegu me toodame natuke puhvrit lattu ette, et müük seisma ei jääks, kui me juulis masinaid üle toome," lisas ta.
Paas sõnas, et tehas siiski üksühele suuruses Taanist üle ei koli, kuna tootmises on kriisi tõttu tagasiminek. "Taani tehase tellimused hakkavad meile sisse tulema aprillis, kuid mitte 100%, kuna siis toodab veel teine tehas ka," sõnas Paas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Viimasel ajal on üha sagedamini kuulda ettevõtetest, kes tootmise kas täielikult või osaliselt Eestisse on kolinud.
Flexa Holding on tõsistes finantsraskustes ning pika kalkuleerimise tulemusena otsustas grupp mööblitootmise Taanist Eestisse kolida.
Eesti eelis Skandinaavia silmis pole ammu enam odav tööjõud, vaid see, et ta on meie klientidele lähedal ning on piisavalt konkurentsivõimeline, märkis mööblitööstuse Bellus Furnitur omanik Rolf Relander.
Steelhouse Group Estonia OÜ ja
1UP Technology OÜ viisid koostöös Estoveri piimatööstusega ellu uue riivjuustu ja juustukuubiku transpordiliini projekti. Eesmärk oli luua uuenduslik, retseptipõhiselt konfigureeritav ja automatiseeritud tootmisliin, kus toimuks automaatne maitseainete ja muude lisandite doseerimine, samuti ka liinide automaatne pesemine. Lahendus pidi olema lihtsalt hallatav ja suuteline vajadusel korrigeerima inimlike vigade tõttu tekkinud sisendvigu – tänu nutikale juhtloogikale ja paindlikule automatiseerimissüsteemile.