EAS toetas mullu Eesti firmade eksporti ligi 189 miljoni krooniga

EAS toetas eelmisel aastal 242 ekspordivaldkonna projekti ühtekokku ligi 189 miljoni krooni ulatuses, et suurendada Eesti ettevõtete konkurentsivõimet välisturgudel.

EASi ekspordidivisjoni direktor Allar Korjas ütles, et vaatamata ebastabiilsusele Eesti igakuises ekspordimahu statistikas on paljud ettevõtted suutnud eelmise aasta teises pooles oma müüki välisturgudel suurendada.

„2009. aasta lõpu seisuga viis EASi toel oma ekspordiprojekte ellu 187 Eesti ettevõtet,“ lausus Korjas. „Majanduskriis on pannud meie ettevõtjaid aktiivsemalt välisturgudele pürgima ning selleks senisest rohkem ka riiklikke toetusi küsima. EASile kaasrahastamiseks esitatud ekspordiprojektid on varasemast paremini läbi mõeldud – ettevõtjad keskenduvad vaid neile tegevustele ja välisturgudele, kust on kõige enam edu loota.“

EAS pani eelmisel aastal õla alla 117 eksporditurunduse projektile ning toetas 97 korral välismessidel osalemist või nende külastamist. 16 korral toetati ettevõtete ühisturunduse projekte ning 12 korral arendustöötaja kaasamist välismaalt.

Kõige enam, ühtekokku 26 korral rahastas EAS mullu võrdselt masinate, seadmete ja metalltoodete eksporti ning arvutite, elektroonika ja tarkvaralahenduste müüki välisturgudele. 17 korral said toetust mööbli, puitmajade ja puidutöötlemisega seotud ekspordiplaanid, järgnesid toiduainete (8), kummi- ja plasttoodete (5), rõivaste (4) ning laevade ja paatide (3) ekspordiprojektid.

Enamasti on eksporditoetuste taotlejad olnud Tallinnast ja Harjumaalt (172), Tartumaalt (30), Ida-Virumaalt ja Viljandimaalt (kummastki 8) ning Pärnumaalt ja Saaremaalt (kummastki 5). Ekspordi sihtriikidena on projektides mainitud kõige enam endiselt Soomet (101 projekti), Rootsit (90), Lätit ja Norrat (63 projekti kummassegi), Saksamaad (62), Venemaad (55) ja Leedut (51). Järgnevad Suurbritannia, Taani, Prantsusmaa, Ukraina, Holland ja USA. 

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara