Viljar Arakas: monopolidele pole vaja soodustusi

Elektrituru seaduse muudatus ei tohi tsementeerida turul domineeriva energiaettevõtete positsiooni olukorras, kus turg on avanemas, märkis ettevõtja Viljar Arakas. 

„Energiasektoris peab olema suund vabale konkurentsile ja loomulike monopolide soodustuste kaotamisele, andes võimale uute tulijate turuletulemiseks,“ lausus ettevõtja.

 Mullu  juunis vastu võetud teise lisaeelarve seadusse lisati igasuguse aruteluta ja sisuliselt protseduuriväliselt muudatus, millega Narva Elektrijaamad tunnistati taastuvelektri toetuse vääriliseks, märkis Arakas. 

Enesestmõistetavalt ei tule suvise muudatuse tagajärjel tehtud kahe riigile kuuluva domineeriva turuosaga ettevõtte, Eesti Energia ja RMK, kokkulepped Araka arvates normaalse turu toimimisele kasuks.

„Lisaks on toetuste eesmärk initsieerida ja soodustada uute võimsuste teket, mille vajadus ning otstarbekus on ebaselge,“ lausus ta. Tänapäevaste keskkonnatoetuste eesmärk ei ole kindlasti ebaefektiivsete loodusressursside raiskamisele pealemaksmine, vaid kaasaegsete energiatõhusate investeeringute esilekutsumine. 

Osale arutelus

  • Kaisa Gabral

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara