Vampiirihullus ületas maagilise 10 000 piiri

Ehkki Pegasus prognoosis suvel, et "Videviku" saaga neljanda raamatu müükitulekuks on eelmisi osi ostetud kokku 10 000 tükki, on ainuüksi esimest osa ostetud tänaseks üle 10 000, ka "Koidukuma" esimene tiraaþ ulatub 10 000 eksemplarini.

"Vaatame, kaua vastu peab," kommenteeris raamatu toimetaja René Tendermann täna Äripäevale.

""Videvikku" on müüdud üle kümne tuhande, nii teise kui kolmanda raamatu puhul võib detsembris selle maagilise piiri ületamine vabalt juhtuda," lisas Tendermann sarja eelmiste osade müügi kohta.

Tendermanni sõnul tuleb "Videvikule" kordustrükk. "Loodame, et enne jõule saame raamatu trükikojast kätte," märkis ta.

Suvel rääkis Tendermann, et menukite tiraaþ on Pegasuses üle 5000 eksemplari. "Videviku" saaga kolmanda raamatu esimene tiraaþ oli 7000. Samas jätkas vampiir Edwardi ja lihtsurelikust koolitüdruku Bella armastuse lugu austajate kogumist ning varasemate osade müük kulges stabiilselt.

"Videviku" saaga koosneb neljast osast, milleks on "Videvik", "Noorkuu", "Päikesevarjutus" ja "Koidukuma". Nende autor Stephenie Meyer on sünnipäraselt mormoon ega ole varem midagi kirjutanud. Verdtarretavat lugu vampiiri ja noore tüdruku keelatud armastusest nägi naine enda sõnul esmakordselt unes.

Sarja avaraamatut "Videvik" on kogu maailmas müüdud enam kui 42 miljonit eksemplari. Saaga on tõlgitud 37 keelde. Eelmisel aastal nimetati Stephenie Meyer aasta autoriks.

"Videviku" põhjal on vändatud ka samanimeline film, mille milles peaosalisi Bellat ja Edwardit mängisid Kristen Stewart ja Robert Pattinson. Eesti kinodes 2008. aasta novembris linastunud "Videvik" lõi siingi kassarekordeid, kogudes pea 17 000 vaatajat. Novembri lõpus jõuab Eesti kinodesse ka teine osa „Noorkuu”. Kolmanda raamatu "Päikesevarjutus” alusel tehtav film valmib eelolevaks suveks.


 

Osale arutelus

  • Anne Oja

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara