Eesti Energia saavutas ametiühinguga
kokkuleppe peatada ligi aastaks ajaks töötajatele soodustuste maksmine.
Eesti Energia ja energeetikatöötajate ametiühingute liit kirjutasid alla kollektiivlepingu tingimuste muutmisele, mis tähendab töötajate soodustuste maksmise peatamist 11 kuuks. Järgmise aasta 31. märtsini peatatakse puhkuselt tuleku ja jõulutoetuste maksmine Eesti Energias ja selle tütarettevõtetes OÜ Põhivõrk, OÜ Jaotusvõrk, OÜ Iru Elektrijaam, Eesti Energia Võrguehituse AS ja Eesti Energia Elektritööde AS.
"Majanduskeskkonnas toimuvad muudatused ja elektrimüügi vähenemine sunnivad kontserni kokkuhoiule ning peame üle vaatama ka kehtivate kollektiivlepingute tingimused," selgitas Eesti Energia personalidirektor Riina Varts. Tema sõnul olid seni kehtinud soodustuste kokkulepped sõlmitud majanduse häid aegu silmas pidades ning täna pole samadel tingimustel jätkamine võimalik. "Kehtivad kollektiivlepingud ei arvesta majanduslangusega, vaid pidevalt kasvavate tulude jagamisega," lisas Varts.
Kokku kehtivad Eesti Energia kontsernis kuus kollektiivlepingut, mis sisaldavad erinevaid hüvede pakette. Kollektiivlepingute ühtlustamisel soovib kontsern kaotada senised suure kulu ja väikese motiveeriva mõjuga soodustused. "Tahame liikuda kollektiivlepingute ühtlustamise poole, sest soovime kohelda kõiki kontserni töötajaid sarnaselt ja õiglaselt," ütles Varts. Läbirääkimised teiste kontserni ametiühingutega jätkuvad.
Energeetikatöötajate ametiühingute liit on üks kuuest Eesti Energia kontserni ametiühingust ning selle liikmeteks on umbes kolmandik energiafirma töötajaskonnast. Eesti Energia tegi kontserni ametiühingutele ettepaneku kaotada töötajatele mõeldud lisasoodustused ja maksta 25% majandusaasta jooksul loodud kontserni majanduslikust lisaväärtusest (EVA) tulemuspalkadena kontserni töötajatele. Kollektiivlepingute tingimuste uuendamisega loodab Eesti Energia hoida kokku ligi sada miljonit krooni.
Seotud lood
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.
Enimloetud
2
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
Viimased uudised
Kasumimaks peab jääma ajutiseks nagu poliitikud lubasid
Hetkel kuum
Kuidas tööstusettevõtet coachivalt juhtida?
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
„Elektrihind saab meil ainult üles minna“
Tagasi Tööstusuudised esilehele