Gazpromi huvi Nord-Streami vastu väheneb

dp.ru kirjutas, et Venemaa gaasihiiu
Gazpromi huvi Nord-Streami gaasijuhtme vastu rauges, firma ei maksa enam
gaasijuhtme aluse maa eest renti.

Gazprom loobus rendi tasumisest väidetavalt tehnilistel põhjustel. Samas langes see kokku Vladimir Putini avaldusega, kes rääkis Venemaa võimalikust loobumisest. Praegu on Nord Streami osaliseks viis riiki, kes tahavad mööda Läänemere põhja ehitada gaasijuhtme, mis algaks Venemaalt ja jõuaks välja Saksamaale. Gaasijuhtme ehitus maksab esialgsetel andmetel 12 miljardit dollarit ja peaks lõppema 2012. aastaks.

Nord Streami maapealse osa, mis algab Grjazovetsi nimelisest linnakesest ja lõpeb Viiburis, pidi ehitama Gazprom. Toru ehitus algas juba 2005. aastal ja sinna on praeguseks maetud 56 miljardit rubla. Valmis on umbes 400 kilomeetrit toru.

Selle aasta augustis võttis Gazprom rendile 536 hektarit ehituse alla jäävat maad Leningradi oblastis, kuid hiljuti ilmnes, et gaasihiid ei maksa selle eest. 25. novembril andis Venemaa riigivara haldav asutus Peterburi ja Leningradi oblasti arbitraaþikohtusse neli hagi Gazpromi vastu. Hagides nõuavad ametnikud maksmata renditasu.

Septembri ja oktoobri eest võlgneb Gazprom riigile ligikaudu 1 miljon rubla. Vologda oblastist on kohtusse antud veel 14 sarnast renditasu hagi, seal on Gazprom maksmata jätnud ligikaudu 2 miljonit rubla.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara