Saaremaa kalakasvatused kavandavad
investeeringuid, et luua tingimused toodangu müümiseks kohalikele
toitlustusasutustele, koolidele ja lasteaedadele.
Pöide vallas asuva Kanissaare kalakasvatuse omanik Priit Lulla ütles Oma Saarele, et neil on plaanis ehitada kala eeltöötlushoone, mis annaks võimaluse müüa vikerforellifileed ja roogitud kala kohalikele restoranidele, spaadele ning koolidele ja lasteaedadele.
“Mönusa Villemiga oleme teinud vaikselt juttu, huvi on väga suur,” rääkis Lulla. “Ka koolid ja lasteaiad oleksid kohe huvitatud, sest neile on pandud kohustus pakkuda lastele kaks korda nädalas kala. Näiteks Tornimäe lasteaed on küsimas käinud.”
Suuremad potentsiaalsed ostjad oleksid siiski Kuressaare spaad ja restoranid, kuid selleks on vaja teha investeeringud ja dokumendid korda ajada.
“Kui ma toon merelt siiakala, võin ma seda müüa ükskõik kellele ja mismoodi tahes. Aga kui ma olen selle siiakala kasvatanud kasvatuses, siis ma võin ta maha lüüa, aga lahti lõigata ei või,” rääkis Lulla. Tema hinnangul on taoline olukord tekkinud Euroopa Liidu üldsõnaliste määruste väga täpse tõlgendamise tõttu Eesti ametnike poolt.
Seotud lood
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.