Venemaa ja Venezuela loovad kütusekonsortsiumi

Eile kirjutasid riikide
energeetikaministrid alla raamlepingule nafta- ja gaasikonsortsiumi loomisest
tootmiseks Venezuelas.

Vene poolt on osalised Gazprom, Rosneft, TNK-BP, Surgutneftegaz ja Lukoil, teiselt poolt riiklik naftafirma PDV SA (Petroleos De Venezuela), teatas Lenta. Valitsustevahelise komisjon allkirjastab täpsed tingimused oktoobri lõpus.

Vene energeetikaministri Sergei Ðmatko sõnul jääb kontrollpakett Venezuela poolele. Vastupidiselt teatas Gazpromi juht Aleksei Miller, et just tema ettevõte peab hakkama ühisstruktuuri juhtima. Miller lisas, et tegu on miljardite dollarite investeerimisega ning vaja on täpselt kindlaks määrata maardlad, mida projekt puudutab.

Vene energeetikaministeeriumi andmeil ulatuvad investeeringud kümnetesse miljarditesse dollaritesse. Ettevõtte loomine peab Ðmatko sõnul olema tehtud järgmise aasta kevadeks.

Juulis kirjutasid TNK-BP, Gazprom ja Lukoil alla lepingu potentsiaalsete maardlate uurimiseks Orinoco basseinis. Eilne leping kirjutati alla Orenburgis president Hugo Chavezi Venemaa-visiidi käigus.

Lisaks kütusekoostööle on Venezuela ostnud Venemaalt relvi ning Chavez kiitnud heaks Venemaa tegevuse Gruusias. Varem riigistas Venezuela multinatsionaalsete kütusehiidude omandi. Venezuela nafta tähtsaim turg on USA.

Osale arutelus

  • Tiit Elner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara