VKG Oil AS käivitas uue põlevkiviõlide puhastusseadme

Jaanuari alguses alustas VKG Oil ASis tööd
uus põlevkiviõlide puhastusseade, mille aluseks on uus tehnoloogiline lahendus
Amafilter.

Rohkem kui 80 aastat on põlevkiviõli tootmises eksisteerinud õlitööstuse vedelate jäätmete ehk fuusside utiliseerimise probleem, teatas ettevõte. Seda probleemi on püütud lahendada väga erineval moel, kuid ükski neist ei ole võimaldanud saavutada peamist eesmärki – lõpetada õhu ja töökeskkonna saastamine õliaurudega.

Kuid VKG Oil ASi meeskond, koostöös hollandi firmaga Amafilter BV, itaalia KappaGi ja läti projetiorganisatsiooniga Siltumelektroprojekts, töötas välja põlevkiviõlide mehaanilistest lisanditest puhastamise süsteemi, mis välistab tehnoloogilise protsessi käigus õhusaaste tekkimise.

Uueks tehnoloogiliseks protsessiks on põlevkiviõlide filtreerimine. Filtratsioon seisneb selles, et toorpõlevkiviõli , mis sisaldab fuusse, suunatakse puhastamisele 6 hermeetilisse filtrisse. Filtreerimisseadmed on hermeetilised ning võimaldavad koguda kokku kõik tehnoloogilise protsessi käigus tekkinud õliaurud.

Peale filtreerimist läheb juba puhastatud õli edasisele töötlemisele. Tootmisprotsessi kõrvalproduktiks on tahke filtrikook, mida kasutatakse kütusena kateldes.

Nikolai Petrovitš, VKG Oil AS-i juhatuse esimees: «Uue süsteemi peamiseks eeliseks on keskkonnamõju vähenemine ja õhuheitmete välistamine. Samas tunduvalt vähenesid ka põlevkiviõli kaod, kuna nüüd on ta korralikult filtreeritud».

VKG Oil AS on Eesti vanim ja suurim põlevkivitööstusettevõte, mille kogemus ulatub 1924. aastasse. Ettevõte põhitegevusalaks on põlevkivi termiline töötlemine, mille käigus saadakse põlevkiviõli, -kemikaale ja -gaasi. Ettevõte pakub tööd ligi 400 töötajale.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara