Pakterminal ja E.O.S tahavad ühineda

Eesti suuremate naftafirmade E.O.S ja
Pakterminali esindajad esitasid konkurentsaiametile koondamisteate ning
taotlevad luba firmade ühendamiseks, teatas E.O.S juhatuse esimees Arnout
Lugtmeijer.

E.O.S ja Pakterminal esitasid konkurentsaiametile firmade ühinemise taotluse. Taotluse esitamisele eelnes ettevõtete ühendamist käsitleva raamlepingu sõlmimine 100% Pakterminali aktsiate omanikfirma Royal Vopaki ning 81,6% E.O.S.i aktsiate omanikfirma Transportation Investment Holding Limitedi vahel.

E.O.S juhatuse esimehe Arnout Lugtmeijeri sõnul on ühendamise eesmärgiks regiooni terminalivõimsuste efektiivsem kasutuselevõtt.

"Ühisettevõte luuakse pärast Konkurentsiametilt koondumisloa saamist ning mõningate veel täpsustamist vajavate tingimuste läbiarutamist lepingu osapoolte vahel," sõnas Lugtmeijer.

Juhatuse esimehe sõnul viis ettevõtete ühendamise otsuseni tööstusharus valitsev tugev konkurents ning muutused rahvusvahelisel naftaturul. Ta lisas, et nõudmised terminaliteenustele arenevad meie regioonis pidevalt ning säilitamaks enda ja meie transiidikoridori konkurentsivõimet, peavad terminalid kaasas käima klientide soovidega. Lühidalt kokku võttes tähendab see üha suurema käitlemisjõudluse ja paindliku infrastruktuuri pakkumist ning seda mitte ainult raudtee läbilaskevõimsuse osas.

"Ühendatud E.O.S. ja Pakterminal saavadki just selliseks efektiivseks ja iseseisvaks terminaliks, mille 735 000 kuupmeetri suurune mahutipark ning suurepärane asukoht lubab meie käsutuses olevat 4 süvaveekaid efektiivselt kasutada nii naftasaaduste sisse- kui väljaveoks. Kavandatavas tehingus annab Pakterminali omanikfirma, maailma suurim iseseisev terminalioperaatorfirma Vopak kõik talle kuuluvad Pakterminali aktsiad üle E.O.S.ile ning omandab sellega vähemalt 25% suuruse osaluse ühendatud E.O.S.is,” sõnas Lugtmeijer.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara