Estonian Cell AS juhatuse liige Riia Ratnik
ütles aripaev.ee-le, et EL direktiiviga lubatud elektriaktsiisi soodustus
mõjutaks oluliselt nende tegevust.
„Meie huvides on, et elektriaktsiisi soodustuse seadust muudetaks, kuna see mõjutab väga meie tegevust,“ ütles Riia Ratnik. „Kuna kasutame elektrienergiat 240 GWh aastas, on meie tootmiskulud sõltuvuses energiahinnast,“ selgitas ta.
„Eesti valitsus annaks selle seaduse vastuvõtmisega suure panuse tööstusmaastiku säilitamisele ja jätkusuutlikkusele,“ tõdes Ratnik.
„Ettepanek sai tehtud nii rahandus-, kui ka majandusministrile, et mitte olla konkurentsis kehvem. Enamuses ELi riikides sõltuvad erinevad tariifitasud tarbimise mahust,“ ütles Riia Ratnik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tulenevalt alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja
elektriaktsiisi seadusest hakkavad 1. jaanuarist 2008 elektritarbijad maksma
igalt kasutatud elektri kilovatt-tunnilt 5,9 senti aktsiisitasu.
Juhan Parts tegi eile Ivari Padarile
ettepaneku muuta seadust, et energiamahukad tööstused saaksid kasutada EL
direktiiviga lubatud aktsiisisoodustust.
Estonian Celli juhatuse liige Riia Ratnik
ütles aripaev.ee-le, et valitsuse põhiotsused eelmisel aastal tähendavad
seda, et tööstusettevõtetel on suurem majanduslik koormus.
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.