Tulenevalt alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja
elektriaktsiisi seadusest hakkavad 1. jaanuarist 2008 elektritarbijad maksma
igalt kasutatud elektri kilovatt-tunnilt 5,9 senti aktsiisitasu.
Aktsiisitasu hakkab elektriarvel kajastuma eraldi reana. Seega ühele keskmisele perele, kes tarbib aastas ligi 3500 kWh elektrit (Eestis tarbib ligi 375 000 peret keskmiselt sellise koguse elektrit), lisandub arvele umbes 17 krooni kuus, teatas Eesti Energia.
Aktsiis laekub riigieelarvesse ja selle kogub kokku võrguettevõtja. Aktsiisimaks on kehtestatud ka bensiinile, tubakale ja alkoholile ning alates 1. jaanuarist 2008 ka maagaasile ja elektrile.
Laekunud elektriaktsiisi kasutatakse keskkonnatasude seaduses sätestatud korras – sihtotstarbeliselt keskkonnaseisundi hoidmiseks, loodusvarade taastootmiseks ja keskkonnakahjustuste heastamiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eile, 22. oktoobril, kinnitas Energiaturu
Inspektsioon (ETI) Põhivõrgu võrguteenuste uue hinnakirja, mille järgi langevad
enamiku Eesti tarbijatele tarnitava elektri võrgutasud keskmiselt 10%.
Estonian Cell AS juhatuse liige Riia Ratnik
ütles aripaev.ee-le, et EL direktiiviga lubatud elektriaktsiisi soodustus
mõjutaks oluliselt nende tegevust.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.