Ajaleht Gazeta kirjutas täna, et Soome
tahab Nord Streamilt taas nõuda, et gaasijuhe nihutataks praegusest marsruudist
lõuna poole ehk Eesti territoriaalvetesse.
Soome keskkonnaminister Kimmo Tiilikainen selgitas hiljuti, et asi seisab merepõhja ladestunud kaadmiumis. Soome ekspertide hinnangul võivad ehitustööd seda mürgist metalli üles keerutada, merehoovused kannavad kaadmiumi laiali ja see seab ohtu ehituspiirkonnast mitte väga kaugele jääva merekaitseala.
„Mida lähemale tuleb gaasitoru kaitsealale, seda suurem keskkonnaoht on,“ ütles Soome minister Saksa uudisteagentuurile DPA.
Raskemetallide hulka kuuluv kaadmium on loodusse sattunud peamiselt tsingi tootmise käigus. Läänemereportaali andmetel kasutatakse praegu kaadmiumi värvainetes ja elektroonikas. Merekeskkonnas esineb kaadmium peamiselt lahustunud ioonidena või kloriidikompleksina, välja arvatud hapnikuvabad süvaveed, kus kaadmium muutub kiiresti setteks.
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.