Ajaleht Gazeta kirjutas täna, et Soome
tahab Nord Streamilt taas nõuda, et gaasijuhe nihutataks praegusest marsruudist
lõuna poole ehk Eesti territoriaalvetesse.
Soome keskkonnaminister Kimmo Tiilikainen selgitas hiljuti, et asi seisab merepõhja ladestunud kaadmiumis. Soome ekspertide hinnangul võivad ehitustööd seda mürgist metalli üles keerutada, merehoovused kannavad kaadmiumi laiali ja see seab ohtu ehituspiirkonnast mitte väga kaugele jääva merekaitseala.
„Mida lähemale tuleb gaasitoru kaitsealale, seda suurem keskkonnaoht on,“ ütles Soome minister Saksa uudisteagentuurile DPA.
Raskemetallide hulka kuuluv kaadmium on loodusse sattunud peamiselt tsingi tootmise käigus. Läänemereportaali andmetel kasutatakse praegu kaadmiumi värvainetes ja elektroonikas. Merekeskkonnas esineb kaadmium peamiselt lahustunud ioonidena või kloriidikompleksina, välja arvatud hapnikuvabad süvaveed, kus kaadmium muutub kiiresti setteks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Majanduses valitsev ebakindlus sunnib paljusid ettevõtteid investeerimisplaane edasi lükkama, kuid sageli toovad just keerulistel aegadel tehtud nutikad otsused edu hetkel, kui turg taas kasvama asub. Õige hetke tabamiseks tuleb firma tegemistesse sügavam pilk heita, plaanid selgelt paika sättida ning õigel ajal õiged sammud astuda. Kuidas see täpsemalt käib ja kes ütleb, millal on just sinu äri jaoks see kõige õigem aeg?