USA ametivõimud trahvisid British
Petroleumi (BP) 373 miljoni dollariga (4,1 miljardi krooniga). Texase
kütusetehase plahvatuses sai 2005. aastal surma 15 inimest, lisaks moonutas BP
hindu.
BBC News edastas, et Ameerika Ühendriigid määrasid BP-le 373 miljoni dollarise trahvi, millest 50 miljonit dollarit (548 miljonit krooni) tuleneb 2005. aastal toimunud plahvatusest. See summa on kõige suurem trahv õhu saastamise eest, vahendas Lenta.ru.
BP maadleb veel mitmesuguste tsiviilnõuetega. Firma on õnnetuses kahju kannatanud inimestele välja maksnud juba 1,6 miljardit dollarit (17,5 miljardit krooni).
Ülejäänud osa hiigeltrahvist tuli hinnamanipulatsioonide eest. Nimelt moonutas BP 2004. aastal propaani turuhinda. Asjaga oli seotud neli BP tippjuhti. 303 miljonit dollarit (3,3 miljardit krooni) on samas kõige suurem siiani määratud trahv hinnamanipulatsioonide eest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Oktoobris avaldas BP kvartalitulemused, mille kohaselt kukkus kasum 45%. Firma on teatanud oma valmisolekust hiigeltrahv ära maksta.
Seotud lood
Uute taastuvenergiaallikate kasutuselevõtt, kasvav võrgukoormus ja kõikuvad elektrihinnad sunnivad ettevõtteid otsima paindlikke, töökindlaid ja kasumlikke viise oma energiatarbimise juhtimiseks.