Tallinna börsil olid sel nädalal iga päev
suurimateks liikujateks Trigon PD ja Viisnurga aktsiad (viimane küll
teisipäevasest noteerimisest saadik). Erandiks ei olnud ka tänane päev.
Trigon PD aktsia langes 7 protsenti ning maksis 37,24 krooni (2,38 eurot). Väärtpaber oli enim odavnenud aktsia börsil. Aktsia käive ulatus 930 000 kroonini.
Viisnurga aktsia tõusis vaid 1,6 protsenti, kuid oli selle näitajaga ikkagi suurim tõusja. Viisnurga aktsia maksis 59,93 krooni (3,83 eurot) ja selle käive oli 560 000 krooni.
Enim käivet tehti Olympic EG aktsiaga, mida osteti-müüdi 7,9 miljoni krooni eest. Olympicu aktsia hind langes 1,9 protsenti ja aktsia maksis 89,81 krooni (5,74 eurot).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Börsi kogukäive oli 17,2 miljonit krooni. Indeks OMXT langes 0,6 protsenti ning oli 899,95 punkti.
Seotud lood
Tallinna börsil liikusid täna kõige enam
taas Viisnurga jagunemisel tekkinud firmade aktsiad.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.