• 05.09.07, 11:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ABB võitis Balti alajaama 33 miljoni kroonise hanke

Balti alajaama laiendamise hanke võitis ABB AS, laekus 3 pakkumist, soodsaim neist oli ABB oma summas ligi 33 miljonit krooni.
Eile allkirjastasid OÜ Põhivõrk ja ABB AS lepingu Balti alajaama 330/110 kilovoldise (kV) jaotla laiendamiseks ja uue 110 kV lahtri väljaehitamiseks, teatas firma. Algavad tööd võimaldavad tulevikus liituda elektrivõrguga Eesti Energia ASi Taastuvenergia ettevõtte planeeritaval tuulepargil.
"Projekti raames lisatakse Balti 330/110 kV alajaama üks autotrafo ja samuti ehitatakse välja uus lahter tuulepargi liitumise jaoks", selgitas tööde sisu täpsemalt OÜ Põhivõrk projektijuht Margus Laanetu. Projekti käigus paigaldatakse olemasolevasse juhtimishoonesse ka vajalikud uued kaitse- ja juhtimisaparaadid ning täiendatakse olemasolevaid süsteeme.
Balti 330/110 kV alajaama laiendus koos tuulepargile liitumisvõimaluste loomisega peab olema lõpetatud hiljemalt 30. oktoobriks 2008. aastal.

Seotud lood

Uudised
  • 05.06.07, 14:34
ABB ehitab Iru alajaamale laienduse
Täna allkirjastasid OÜ Põhivõrk ja ABB AS lepingu Iru alajaama 110-kilovoldise jaotla laiendamiseks.
Uudised
  • 08.08.07, 17:41
ABB teise kvartali kasum kahekordistus
Jätkuvalt suur nõudlus elektri- ja automaatikaseadmete järele kasvatas ABB teise kvartali puhaskasumi kahekordseks. Kasum ulatus 729 miljoni dollarini (8,3 miljardi kroonini).
Uudised
  • 05.09.07, 17:05
ABB juht plaanib ülevõtmisi
Šveitsi-Rootsi tööstuskonglomeraadi tegevjuht Fred Kindle on valmis tegema ülevõtmisi, kuid investorid soovivad selle asemel aktsiate tagasiostu, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele