Soome ribikardinatehas tahab Muhusse kolida

Tallinnas tegutsev aknakatetetehas
Päikesedekoori OÜ kombib võimalust tehase kolimiseks Muhu saarele, mis annaks
tööd rohkem kui poolesajale muhulasele.

„Plaanime tootmise Muhusse üle tuua järk-järgult, et töötsükkel ei seisma ei jääks,“ ütles Oma Saarele Päikesedekoori OÜ esindaja Peeter Luggenberg. Sõltuvalt sellest, kui kiiresti õnnestub soetada tootmishoone püstitamiseks vajalik krunt, võib tehas Muhumaal tööle hakata juba järgmisel aastal.

Luggenbergi sõnul kolitakse tehas Tallinnast Mustamäe teelt üle väina seoses asjaoluga, et firma juhatuse esimees Raimo Nenonen on sidunud end Muhu saarega. „Peremees ehitas Muhusse suvila ja talle hakkas seal meeldima, ei ole välistatud, et ta kolib Muhusse päriselt elama.“

Muhu vallavanema Tiit Peedu sõnul on vald pakkunud ribikardinatehasele välja maatükki nn Piiri tööstuskülas, kuhu saab uusehitisi rajada. „Tegime kinnistupakkumise, tehasel on tootmispinda vaja vähemalt 2000 m²,“ märkis vallavanem. Kuna lähemas tulevikus on tehasel plaanis tootmist koguni laiendada, vajatakse maad kokku kuni 4000 m².

Luggenbergi sõnul pakub tehas tööd 50–60 töötajale, põhiliselt naistele. Töö seisneb detailide kokkupanemises ning ameti selgeksõppimine võtab aega kuni kolm nädalat.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara