Maag loobus ulukiliha töötlemisest

Ulukiliha senise suurima töötleja Maag
Grupi otsus loobuda tänavu sügisel metsloomaliha kokkuostmisest ja töötlemisest
ebarentaabluse tõttu paneb jahimehed raskesse seisu.

Maag ostis mullu kokku ligi kolmandiku 4900 Eestis lastud põdrast. Enamik töödeldud ulukilihast läks eksporti, peamiselt Skandinaaviasse ja Saksamaale, kirjutas Äripäev. Pärast Maagi ärakukkumist on praegu ulukiliha ainus arvestatav töötleja Läänemaal Linnamäe Lihatööstuse kaubamärgi all tegutsev OÜ Linpet, mille töötlemismaht on aga Maagiga võrreldes neli-viis korda väiksem.

Maagi gruppi kuuluv OÜ Maag Lihalõikus sulges selle aasta algul oma Arukülas asuva lihalõikamise tsehhi. "Ulukiliha varumine ja töötlemine kestab vaid neli kuud ehk septembrist jaanuarini ja ülejäänud ajal väikeses mahus farmiloomaliha lõikus ei tasunud ära," põhjendas ASi Maag Grupp juhatuse liige Toomas Juhani.

Maag Grupi nõukogu esimees Roland Lepp ütles siiski: "Me pole loobunud ulukiliha töötlemise mõttest, otsime järgmise aasta sügiseks mingi lahenduse."

Eesti Jahimeeste Seltsi direktori Andres Lillemäe sõnul tuleb suurulukite arvukus hoida teatud tasemel, sest muidu tekitavad metsloomad metsanoorendikes ja põldudel väga suurt kahju.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) jahimajanduse osakonna juhataja Kalev Männiste ütles, et kui jahindusseltsid ei saa piisavalt ulukiliha müüa, napib neil raha, et maksta kasutusõiguse eest ning tasuda makse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara