Rootsi autotööstuse Saab relvi tootev
tütarettevõte on jäänud silma inimõiguste organisatsioonile Amnesty
International.
Organisatsiooni esmaspäeval avalikustatud aruandes tuuakse halva eeskujuna välja ka teisi Euroopa Liidu (ELi) ja ka USA ettevõtteid, kirjutas Rootsi majandusportaal di.se.
Nimelt väidab Amnesty International, et ettevõtted võivad India sõjahelikopterit relvasüsteemi ja muu vajalikuga varustades kaudselt rikkuda ELi relvaembargot Burma militaardiktatuuri vastu.
Indial on nimelt plaan helikopter edasi müüa Burmale. Vaesunud ja isoleeritud riiki, mis asub Tai, Hiina ja Bangladeshi vahel, juhivad juba 1962. aastast sõjaväelased.
Režiimi eriti verejanulise ja diktaatorliku iseloomu tõttu kehtestasid USA ja EL aastaid tagasi Burma vastu erinevaid sanktsioone. EL näiteks on täielikult keelanud igasuguse relvade ja sõjalise varustuse ekspordi Burmasse.
Sõjalises Burmas on korda saadetud hulk kuritegusid: vangistatud on Aung San Suu Kyi ja teisi demokraatiaaktiviste, kasutatud sunnitöölisi ja orje, tegeldud piinamise, lapssõdurite kasvatamisega jne.
Amnetsy International nõudis täna, et EL peataks planeeritud india helikopteri ekspordi.
Seotud lood
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.