Rootsi hiidkontsern võttis üle Eesti Hekoteki

Täna jõustus tehing, millega Rootsi
tööstusseadmeid tootev kontsern Sorb Industri AB ostis AS Hekoteki
enamusosaluse.

"Sorb ostis Hekotekist 82,5%, et toetada ettevõtte edasist arengut nii ida kui lääne suunal," ütles Hekoteki nõukogu esimees ja emaettevõtte Sorb Indrustri esindaja Priit Raud. Ülejäänud osalus kuulub Hekoteki juhatuse liikmetele.

Tehingu hinda Raud ei avalikustanud.

Kaks ettevõtet on praeguseks koostööd teinud juba 4-5 aastat. "Liitumine toimus selleks, et Sorbi ettevõtete ja Hekoteki vahelist koostööd veelgi tõhustada ja sünergiat tekitada," lisas Raud, kelle sõnul on Hekotek Eesti ainus puidutöötlemisettevõtete tehnoloogiat ja seadmeid valmistav ettevõte, kelle oma loodud toodang suudab ka mujal maailmas konkurentsi pakkuda.

Lõviosa, 90%, ettevõtte toodangust läheb ekspordiks. Peamised välisturud on Saksamaa, Rootsi, Soome ja Venemaa.

Hekoteki struktuuris ostu tõttu erilisi muudatusi ei toimu, uusi inimesi võetakse tööle vastavalt vajadusele. Ettevõtte tegevusele seatud ootustest Raud täpsemalt rääkima ei soostunud: "Oleme kasumit teeniv ettevõte ja loodame jätkuvalt kasvada."

AS Hekotek on 1992. aastal asutatud Eesti ettevõte, kus töötab umbes 100 inimest. Ettevõte projekteerib ja valmistab puidutöötlemisettevõtete tehnoloogiat ja seadmeid, mida eksporditakse mitmesse riiki üle terve maailma. AS Hekoteki 2006. aasta käive oli 235 miljonit krooni.

Sorb Industri AB on Rootsi kontsern, mis on tegev viies valdkonnas, tootes peamiselt saeveskitele ja muudele tööstusettevõtetele vajalikke seadmeid. Kontsernis töötab ligi tuhat inimest ja käive ulatub üle kahe miljardi krooni.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara