Stora Enso: metsa võib raiuda rohkem

Metsafirma Stora Enso tellimusel TNS EMori
läbi viidud uuringust selgus, et eestlaste teadmised peale kasvava ja maha
raiutava metsa suhtest ei vasta tegelikkusele. Metsakaitse- ja
Metsauuenduskeskuse andmeil võib metsa raiuda rohkem.

Kuigi alates 2001. aastast on Eesti metsades Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse andmeil juurdekasv ületanud raiemahtu, arvab neli viiendikku TNS Emori küsimustele vastanuist senini, et metsa raiutakse täna rohkem kui seda peale kasvab.

"Raie kõrghooaeg Eesti metsades jäi 90ndate teise poolde ja sajandivahetusse ning tundub, et sinna on jäänud ka inimeste teadmised," kommenteeris uuringutulemusi Eesti metsade üle statistikat pidava Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse direktori asetäitja kohusetäitja Enn Pärt.

"Võib öelda, et uuringutulemustest kõlama jäänud mure liigraie pärast on asjatu, pigem peitub Eesti metsades suur hulk kasutamata potentsiaali," sõnas ta, tuues selle kinnituseks tõiga, et alates 2001. aastast pole ühelgi aastal raiutud Eestis nii palju metsa kui riiklik arengukava seda võimaldaks.

Raiemahud Eestis on vähenenud alates 2000. aastast, samal ajal kui juurdekasv on jäänud suhteliselt samale tasemele. 2005. aastal raiuti Eestis 6,9 miljonit tihumeetrit puitu ja juurde kasvas 11,7 miljonit tihumeetrit.

Uuringu tellinud Stora Enso Metsa nõukogu esimehe Rait Hiiepuu sõnul võib inimeste kartusest aru saada, kuna erametsandus Eestis ärkas varjusurmast alles koos taasiseseisvumisega. "Siiski on olukord tänaseks palju muutunud ning selle asemel, et lasta metsal üle kasvada või võsaks muutuda, julgustame meie erametsaomanikke oma metsaga teadlikult tegelema," sõnas ta.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara