Efektiivsuse TOP 20 | Mööblitööstused, mis teevad enim käivet töötaja kohta
Reastasime Eesti mööblitööstusfirmad selle järgi, kui suur oli neil viimase nelja kvartali keskmine käive ühe töötaja kohta. Samuti on tabelis olemas info, milline oli neis ettevõtetes viimase nelja kvartali keskmine töötasu.
Efektiivsemate mööblitootjate hulka kuulub ka vaikuseruume tootev Silen. Fotol ka tegevjuht Endrus Arge.
Foto: Liis Treimann
Vaid kahes mööblitööstuses on keskmine käive töötaja kohta enam kui 475 000 eurot. Kõigil teistel firmadel on see näitaja alla 400 000 euro. Samas efektiivsuse edetabeli kolmandal kohal olev ettevõte SV Trading OÜ maksab töötajatele ka üle 3400 euro suurust keskmist palka. Töötajaid on firmas viimastel andmetel 22, selgus Äripäeva Infopangas koostatud mööblitööstuse raportist.
Infopanga koostatud mööblitootjate ja -müüjate kvartaliraportiga saad tutvuda SIIN.
Eesti tööstusettevõtete eksport tervikuna 2024. aastal kahanes, kuid mitmed sihikindlalt tegutsevad tootjad suutsid keerulistes oludes siiski kasvada, murdes sisse Aasia, Lähis-Ida ja Skandinaavia turgudele. “Tööjõupuuduse tõttu ei olnud mullu võimalik tootmismahte märgatavalt suurendada,” ütles Võru mööblitööstuse Wermo üks omanik Raul Vene.
Eesti ettevõtjad laiendavad tegevust Saksamaal, mida toetab ka äridelegatsiooni Saksimaa liiduvabariigi külastus. Sinna kerkib ka Skeleton Technologiesi uus tehas – suurim tööstusinvesteering, mille Eesti ettevõte on seni Saksamaale teinud.
Tihti juhtub, et kallis IT-süsteem jääb kasutuseta või ei too loodetud tulemust, aga siin pole põhjus tehnoloogias, vaid inimestes, kirjutab muudatuste juhtimise ekspert ja Change Partnersi digimuutuste juht Magnus Hillermaa.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.