Tänapäeva ühiskonnas on oluline saada kõik kätte kohe ruttu aga samas soodsalt. ADDform tagab kõrgeima kvaliteediga 3D printimise, skaneerimise ja disainimise teenuseid. Aga see pole kõik, ettevõttes pakutavad võimalused omal alal on Baltikumis täiesti unikaalsed!
Kontseptsioon kiirelt turule!
Kogu protsess
ADDformis on kliendi jaoks algusest peale väga kerge ja sujuv. Kodulehel tuleb lihtsalt täita ankeet, oma mudel üles laadida ja toode tehakse valmis teiste meetoditega võrreldes väga ruttu. Näiteks vormvaluga suudab 3D printimine konkureerida nii selles kui ka kõigis teistes aspektides.
Valutehnika võib maksta 40 000-50 000 eurot, aga kasutades 3D printimist ei pea klient seda investeeringut üldse tegemagi enne, kui on täiesti kindel, et turg toote vastu võtab. Saab lihtsalt näidis- või väikesed kogused välja lasta ja alles seejärel täispangale minna.
„Ütleme näiteks, et vajalik toode koosneb 5000 osast. Sellisel juhul on printimine valust kohe kindlasti mõistlikum. Viimane võib võtta kuid. Meil muidugi oleneb kõik konkreetsest kogusest, aga üldiselt saab selline töö tehtud nädalaga. Näidise suudame kliendini tuua tavaliselt juba nelja tööpäevaga!“ kinnitab ADDform OÜ tegevjuht Jason G. Clark.
Eelista eestimaist!
„Meie hinnangul tahavad kliendid tarbida pigem kohalikke teenuseid ja tooteid, mitte neid mere tagant sisse osta,“ mõtiskleb Clark. „Selmet minna ja Euroopast printimisteenus tellida, saab sama pakkuda meie kohalik meeskond, kes tegeleb kogu protsessiga otsast lõpuni.“
Tulemus ADDformis on kohene, lühikese ooteajaga ja ideaalne väikeste koguste ning keeruliste geomeetriliste detailide tootmiseks, mida ei ole kas üldse võimalik masinate abil valmis teha või siis läheb see kohutavalt kalliks. „Viimastel aastatel on tellimine Hiinast ja Euroopast läinud ka märgatavalt keerulisemaks, kuna transpordikulud on tunduvalt kasvanud,“ nendib Clark.
Lisaks sellele, et ADDform kliendile valmis toote annab, võimaldab 3D printimine teha seda nii, et küljes on kohe ka kõik vajaminevad lisad. „Kaablid, sisendid, kruvid, mutrid,“ loetleb mees. „Nii saab klient võtta vajamineva ja selle kohe ka paigaldada. Kordades kiirem, soodsam ja kulutõhusam.“
Ja kindlasti ka efektiivsem, sest tootega pole enne kasutama hakkamist enam tarvis midagi muud teha. „Nad ei pea kümneid erinevaid juppe taga ajama ja ostma. Saavad ühe valmis asja ja tehtud! Mitte mingit kokku panemist. Seda kõike saab meie ettevõte pakkuda.“
Materjal, mida saab kasutada kõiges ja kõikjal!
ADDform on ainus ettevõte Baltikumis, mis pakub Hewlett Packardi poolt välja töötatud MultiJet Fusion printimist. Ainus protsess, mis võimaldab saavutada kasutusvalmis plastikust eseme, millel nii kõrge resolutsioon kui ka kiire pöördevõime ja seda kõike konkurentsivõimelise hinnaga.
MultiJet Fusion (MJF) kaotab pikad ooteajad kui ka ettemakstavate valukulude ning inventari omamise vajalikkuse. Muudatuste tegemine on kiire ja lihtne. Tehnoloogia on ideaalne kohandatud toodete jaoks, olgu neid siis parajasti tarvis suures või väikeses koguses.
„Lisaks on meil tasemel värvimise süsteem, mis saavutab nii erinevaid toone kui lubab vajadusel ka mati ning läikega pinna vahel valida. Sinna hulka kuuluvad ka ESD ja vaskplaat viimistlused. „Meile meeldib klientidega tihedalt koostööd teha ja alati leida selline lahendus, mis rahuldab mõlemat osapoolt.“
ADDformis on võimalused praktiliselt piiritud
Ettevõte on praeguseks Eestis tegutsenud umbes 1.5 aastat, kasv on olnud tugev. „Hetkel toodame firmadele, kes tegelevad prototüüpide, inspekteerimise, meditsiini, kunsti ja disainiga. Tihedat koostööd teeme start-upidega.“
ADDform on võimeline abi pakkuma juba pea kõigis igapäevastes valdkondades. Nii toodavad nad näiteks:
•Prototüüpe
•Meditsiinitarvikuid
•Montaažiliine
•Kergliiklusvahendite osi
•Rollerite ja jalgrataste osi
•Spordi ja vabaaja vahendeid
•Varuosi
•UAV/droone
•Inspektsioonivahendeid
•Kunsti ja disainielemente
•Masinate automatiseerimiseks vajalikke osi
Seotud lood
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.