Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 5. mai 2021

Uus e-loop – keskkonnasõbralik kaldaelektri lahendus sadamate jaoks

iguse e-loop tootesarja, mis suurendab ohutust ja vähendab nii hankimisele kui ka paigaldamisele kuluvat aega, on laiendatud, et see oleks sobilik ka staatilistele kasutusaladele, sealhulgas kaldaelektrivõrkudele.
iguse uus e-loop tootesari aitab vähendada õhusaastet, mürareostust ning kütusekasutust.
Autor: igus Gmbh

Kaldaelektrivõrgu abil saab varustada kai ääres seisvaid laevu elektritoitega, mis võimaldab laeva pea- ja abimootorid välja lülitada. Rangemad suunised sunnivad sadamaid nüüd kasutama keskkonnasõbralikumaid tehnoloogiaid ja tavasid ning iguse e-loop tootesari aitab vähendada õhusaastet, mürareostust ning kütusekasutust. Uus e-loop töötati iguse andmetel välja alternatiivina kaablite silmusele – lahendusele, millel puudub kindlaksmääratud painderaadius ja mis võib halvimal juhul puruneda. Teine silmuse puudus on see, et selle hooldamise või parandamise korral tuleb kogu süsteem välja vahetada, sest kaablid on süsteemi sisse suletud.

iguse Balti piirkonna müügijuht Andrei Visnevski täheldab: „e-loop mitmeteljeline elektrivarustussüsteem ühendab kaabliketi eelised ülitugeva köiega. Köis neelab kaabliketi sees oleva tõmbejõu ja kannab need üle kinnitusklambritesse. See tähendab, et kaablid jäävad täiesti pingevabaks. Tänu selle edule laiendasime hiljuti e-loop tootesarja uue versiooniga, milles on iga teise lüli peal risttugi.“

Visnevski sõnul talub see kerge ja kulutõhus lahendus vibratsioone ja lööke ning on töötatud välja spetsiaalselt staatilistele kasutusaladele nagu kaldaelektriseadmed, võimaldades elektrivarustust mastist alajaama.

igus väidab, et ettevõtte poolt kasutatav e-loop readychain-süsteem, mida on katsetatud Megger VLF Sinus 34 kV testeriga, säästab kasutajatele umbes 90% hankekuludelt ja 68% monteerimisele kuluvalt ajalt. Lisaks annab igus sõltuvalt e-loop konfiguratsioonist kuni 36 kuu pikkuse garantii ning võib masina ja süsteemi kasutusea lõpule jõudmisel selle tagasi taaskäitlemiseks võtta. Ettevõte pakub nüüd oma kaablikette koos spetsiaalsete ühendustarvikute ja kaablitega, näiteks täielikult testitud readychain-valmislahendusena. e-loop on saadaval ka rullikute ja käepideme mooduliga, et seda oleks lihtne kai ääres hõlpsasti teisaldada.

Rohkem infot: www.igus.ee/kaldaelekter

Jaga lugu
Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077