Selle trendi mõistmine saab arusaadavaks, kui vaatame toiduainetööstuse üldisi suundumusi. Toiduainetööstus on üks kiiremini muutuvaid tööstusharusid, mida drastiliselt mõjutab lõpptarbija käitumine.
Viimastel aastatel on toiduainetööstus käinud läbi suured muudatused, mis on tingitud eeskätt just tarbijaharjumuste muutumisest. Üha rohkem inimesi sööb tänapäeval pakendatud toitu. Elustiilimuutuste tõttu kulutatakse toiduvalmistamise järjest vähem aega. Samas on kasvanud terviseteadlikkus ja sellega seoses ka tarbijate nõudmised toidu värskusele ja tervislikkusele.
Kõik see tähendab kiiremat ja dünaamilisemat tootmisprotsessi ning lühemaid tarneaegu. Samal ajal kasvab konkurents tootjate ja kaubamärkide, aga ka turustajate ja jaemüüjate vahel. Aina rohkem pööratakse tähelepanu toiduohutusele, mis sisuliselt tähendab üht – mida vähem inimkäsi toitu kogu valmistamisprotsessis puutub, seda parem.
Selles probleemide segapuntras aitab korda luua paindlik robootika. Tööstusinnovaatika eestvedajana on ABB alates esimese tööstusroboti valmimisest aastal 1974 järjepidevalt panustanud robootika arendusse, mille tulemusel ollakse täna juhtivaid robootikalahenduste tarnijaid terves maailmas. Uudsed lahendused ja hoolikas arendustöö on taganud valdkonna eestvedaja staatuse aastakümnete jooksul.
Robotid on tööjõud rutiinsete ülesannete jaoks. Robotid ei ole töökeskkonna suhtes pirtsakad, võivad töötada väiksemal pinnal, pimedas, kütmata ruumis, teiste ohtlike seadmete kõrval ja teha seda ööpäev läbi ilma pausideta. Inimene on kaasatud protsessi otsuste tegijana, mis on huvitavam ja väljakutsuvam ülesanne töötaja jaoks ning ühtlasi ka parem investeering tööandjale.
Töötleva tööstuse eeskujul, mis on robotiseerimisega märgatavalt tõstnud tootmise efektiivsust ning lahendanud hulga pudelikaelu, on ka toiduainetööstuses aina rohkem hakanud trende määrama erinevate ülesannete usaldamine robotite hoolde. Põhiülesannetena võib siinkohal välja tuua toodete sorteerimise, pakendamise ja kaubaalustele paigutamise, mille kõige jaoks pakub ABB ka erilahendusi, ühena neist robotisüsteemi FlexPicker.
Robotid on tööjõud rutiinsete ülesannete jaoks. Robotid ei ole töökeskkonna suhtes pirtsakad, võivad töötada väiksemal pinnal, pimedas, kütmata ruumis, teiste ohtlike seadmete kõrval ja teha seda ööpäev läbi ilma pausideta. Robotid on tööjõud rutiinsete ülesannete jaoks. Robotid ei ole töökeskkonna suhtes pirtsakad, võivad töötada väiksemal pinnal, pimedas, kütmata ruumis, teiste ohtlike seadmete kõrval ja teha seda ööpäev läbi ilma pausideta.
FlexPicker tagab täieliku hügieeni
ABB IRB 360 FlexPicker on olnud ligi 15 aastat kiirete korje- ja pakkimisrobotite (picking and packing) liider. FlexPickeril on lühikese tsükliaja juures silmapaistev liikuvus ja täpsus. Roboti tooteperekond sisaldab variante, mille kasulik koormus on kas 1, 3, 6 või 8 kg ning mille ulatus on 800, 1130 või 1600 mm – see tähendab, et IRB 360 FlexPickereid on olemas peaaegu igaks vajaduseks. Tänu suurepärasele liikuvusele, lühikestele tsükliaegadele ja täpsusele on FlexPicker võimeline töötama väga suurtel kiirustel ükskõik kui kitsastes ruumides.