Siiri Lahe jagab põhimõtteid. “Hea juhi puhul ei saa üle ega ümber otsustusvõimest – see lihtsalt peab olema”
Juhina tuleb olla valmis selleks, et pingelise töö tõttu tuleb mõnest asjast elus loobuda, selgitab peagi endine suurtööstuse Estonian Celli juhatuse liige Siiri Lahe vastuses Tööstusuudiste palvele jagada oma juhtimispõhimõtteid.
Suhtun ettevaatlikult neisse, kes oma juhtimispõhimõtteid valdavalt juhtimisõpikutele viidates kirjeldavad, ütleb pikaaegne tööstusjuht Siiri Lahe. Foto: Andras Kralla
31. detsembril 2024 on Siiri Lahe viimane tööpäev Estonian Celli juhatuse liikmena. Tööstusuudiste palvel sõnastas tippjuht oma põhimõtted, mis on aidanud hoida sihti ja toonud välja keerulistest olukordadest.
Estonian Celli juhatuse liikme lepingus oli “üllatusmunana” kirjas ka lehmad ja teravili
12 aasta eest suurtööstuse Estonian Celli juhatuse liikme kohale kandideerides ei teadnud Siiri Lahe lehmadest, silost ja viljakoristusest midagi, sest alles pärast konkursi võitu selgus, et “komplektis” on lisaks Austria perefirma omanduses oleva puitmassitehase juhtimisele ka “üllatusmuna”.
Uuest aastast taandub Estonian Celli kauaaegne juht Siiri Lahe ettevõtte tegevjuhi kohalt, juhatusega liitub ettevõtte senine finantsjuht Meelis Kuzma.
Eesti vajab kõrgele tõusnud energiahindade piiramist, on Tööstusuudiste küsitletud tööstusliidrite üsna üksmeelne seisukoht. Ettevõtete tulumaksu kehtestamine on arusaadav, kuid selle ajutisuses kaheldakse tugevalt.
Meile lisandub 1,2 miljonit täiendavat kulu igal aastal
Raske on nõustuda uue ja ootamatu sagedusreservide kulude katmise tasuga, mis saab meil olema suurem kui teistes riikides ja mis annaks täiendava hoobi meie konkurentsivõimele, kirjutab Estonian Celli juht Siiri Lahe vastuses Tööstusuudised.ee arvamusliidrite küsitlusele.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.