• 04.10.24, 09:43

Eamets: võiksime jõulisemalt kaitsetööstusesse investeerida

Augustikuu tulemused näitasid, et töötlevas tööstuses on jätkuvalt rasked ajad, kommenteerib Bigbanki peaökonomist Raul Eamets värskeid statistikaameti andmeid töötleva tööstuse kohta. Peaksime veelgi jõulisemalt investeerima kaitsetööstuse arengusse, usub ökonomist.
Raul Eamets on kindel, et tööstuses paraneb olukord alles siis, kui eksporditurud taastuvad.
  • Raul Eamets on kindel, et tööstuses paraneb olukord alles siis, kui eksporditurud taastuvad.
  • Foto: Bigbank
Täna avaldatud tööstuse kogutoodangu statistikat vaadates on selge, et augustis tööstussektoris veel mingit elavnemist ei ole toimunud. Kokku vähenes tööstuse mahuindeks augustis 6% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Seotud lood

Arvamused
  • 05.08.24, 09:26
Raul Eamets: ettevõtjatel on õigus - töötlevas tööstuses põhi veel käes ei ole
Majanduslanguse põhi ei ole tööstuses veel kätte jõudnud, kirjutab Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.
Arvamused
  • 07.05.24, 09:30
Kas tööstussektoril jalad põhjas või alles otsitakse languse põhja?
Praegu toimub jätkuv tööstuse olukorra halvenemine, lihtsalt natuke aeglasemas tempos kui varem. Kasvust oleme me ikka veel kaugel, kirjutab Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 18:27
HUUMi plahvatuslik hüpe Tartu garaažist maailmaturule Odoo abiga
HUUM alustas garaažiettevõttena, mis asus „kusagil Tartus“ ja valmistas keriseid. Kuid ettevõtte ambitsioon oli edasi kasvada nii garaažist kui ka Tartust. Selleks tuli valida omale ka ERP süsteem, mis ei jääks arengu tarbeks kitsaks, kuid ei tekitaks oma halduse või kulukuse poolt liigset koormust. Valikus olid mitmed tootmisele optimeeritud ERP süsteemid ja Odoo.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele