Ligikaudu kolmveerandil tööstusettevõtetest piirab vähene nõudlus äritegevust ja nende hinnang konkurentsivõime kohta välisturgudel on üha enam halvenenud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina värskes majanduskommentaaris.
Tõnu Mertsina
  • Tõnu Mertsina
  • Foto: Swedbank
Juulis vähenes tööstustoodangumaht aastases võrdluses 9,5% ja töötlevas tööstuses 7%. Kuises võrdluses jäi töötleva tööstuse tootmismaht ligikaudu samale tasemele, kuid kogu tööstussektori tootmismaht vähenes 3,8%. Suurimaks mõjutajaks oli energiasektori – nii energiatootmise kui ka mäetööstuse tootmismahtude tugev kukkumine.

Seotud lood

Analüüsid
  • 09.08.23, 12:55
Vähene nõudlus piirab juba kolmveerandit ettevõtetest
Üharohkematele tööstusettevõtete teeb muret nõudluse vähenemine ekporditurgudel, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina. Lähiajal aga välisnõudlus paranemist ei näita.
Analüüsid
  • 04.07.23, 14:17
Tõnu Mertsina: töötleva tööstuse tootmismaht on langenud nelja aasta tagusele tasemele
Töötleva tööstuse tootmismaht on vähenenud juba üle aasta, täpsemalt alates möödunud aasta juunist, ka mais oli langus aastases võrdluses 13 protsenti. Kuigi kuises võrdluses jäid tootmismahud ligikaudu samale tasemele, ei olnud sellel olulist efekti, kirjutab värskes majanduskommentaaris Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 14:27
Kuidas säilitada tootmisettevõtte energiajulgeolek heitlikes turutingimustes
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele