Üharohkematele tööstusettevõtete teeb muret nõudluse vähenemine ekporditurgudel, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina. Lähiajal aga välisnõudlus paranemist ei näita.

- Tõnu Mertsina
- Foto: Swedbank
Eesti päritolu kaupade eksport liikus teises kvartalis jooksevhindades suuremasse langusesse. Juunis vähenes see aastases võrdluses 20%, teises kvartalis 16% ja esimesel poolaastal kokku 13%. Ekspordihinnad aga vähenevad ning ekspordimahtude (ehk püsivhindades ekspordi) langus on küll pidurdunud, kuid siiski jätkuvalt väga tugev. Jooksevhindades on eksport kukkunud umbes kahe aasta, püsivhindades aga enam kui viie aasta taguse tasemeni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaupade eksport kahanes juunis eelmise aasta sama kuuga võrreldes jooksevhindades 14 protsenti, Eesti päritolu kauba eksport aga koguni 20 protsenti, teatas statistikaamet.
Eksport kahanes maikuus aastaga 15 protsenti, sealjuures Eestis toodetud kaupade eksport enam kui viiendiku võrra.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.