• 29.06.22, 10:02

Mertsina: tarneahelaid ootavad ees suured muutused

Tarneahelatega toimuvad muutused sunnivad ka ettevõtteid oma harjumuspärast tegevust muutma, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Swedbanki peökonomist Tõnu Mertsina.
  • Swedbanki peökonomist Tõnu Mertsina.
  • Foto: Swedbank
Madalate tööjõukuludega riikide konkurentsieelis on vähenenud

Seotud lood

Arvamused
  • 11.03.22, 13:28
Venemaa agressioon halvendab üldist välisnõudlust
Kuigi käesoleva aasta alguses suurenes Eesti päritolu kaupade eksport jooksevhindades 29%, oli selle taga nii tugev ekspordihindade tõus, kui ka aastatagune tavalisest madalam võrdlusbaas. Ekspordihindade kasv on kiirenenud ja jaanuaris ulatus see juba 22 protsendini. Seega oli ekspordimahu ehk püsivhindades ekspordikasv hoopis mõõdukam.
Arvamused
  • 10.01.22, 14:25
Tõnu Mertsina: Eesti ekspordis vähenes naabrite osakaal
Mullu vähenes Eesti kaupade ekspordis lähiriikide osakaal, eksport kasvas aga Hollandi, USA ja Ühendkuningriigi suunal, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.10.25, 09:00
Tark energiajuhtimine: lahendus volatiilsele turule ja raugevale investeeringu tasuvusele
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele