• 10.01.25, 16:14

RMK tegi otsuse: puidu biotehaste lepped sünnivad enampakkumiste teel

Riigimetsa Majandamise Keskuse juhatus otsustas, et puidu keemilise väärindamise tootmisüksuse rajamisest huvitatud ettevõtjate tihedas konkurentsis saab puiduressursi sortimentide jaotamisel määravaks hind. Ees ootavad oksjonid RMK varutavale paberipuidule ja raidmetele ja tarned saavad alata aastast 2028.
RMK juht Mikk Marran.
  • RMK juht Mikk Marran.
  • Foto: Liis Treimann
RMK juhatuse esimees Mikk Marran rõhutas, et puidu biokeemiline väärindamine on Eesti jaoks väga oluline teema ja enampakkumine on kõige läbipaistvam ja õiglast hinda andev viis riigile kuuluva vara müügiks.

Seotud lood

Uudised
  • 10.05.24, 11:45
Riigimetsast saadavale paberipuidule konkureerib viis ettevõtet
RMK alustab läbirääkimisi väheväärtusliku puidu pikaajalise müügilepingu sõlmimiseks viie firmaga, kes planeerivad Eestisse puidukeemiatehast.
Uudised
  • 08.10.24, 14:36
Kõik viis puidu keemilist väärindamist plaanivat ettevõtet jätkavad konkureerimist RMK kestvuslepingule
Riigimetsa Majandamise Keskuse juhatus otsutas hindamiskomisjoni ettepanekul kvalifitseerida kõik viis ettevõtet, kes soovivad puidu keemilise või mikrobioloogilise väärindamise tehase rajamiseks sõlmida RMK-ga kestvuslepingut.
Uudised
  • 04.07.24, 12:18
Riigikontroll: RMK kestvuslepingutega müüdi puitu alla turuhinna
Lisatud RMK ja EMPLi kommentaarid!
Riigikontrolli värskes auditis leitakse, et Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) kestvuslepingute läbirääkimiste ja hinna kokkuleppimise reeglistik võimaldab müüa metsamaterjali alla turuhinna ning jätab kasutamata võimalused rohkem tulu teenida.
Uudised
  • 03.01.25, 11:03
RMK uus puidumüügi juht tuleb toiduainetööstusest
Jaanuarist alustas Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) puiduturustusosakonna juhina tööd endine Eesti Leivatööstuse juhatuse liige ja tarneahela juht Esko Oras.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.08.25, 10:12
Energiatarkus, mis jääb sageli märkamatuks
„Maailm liigub elektritarbimise suunas kiiremini kui kunagi varem – küsimus pole enam selles, kas, vaid selles, kuidas me seda teeme,“ ütles ABB Eesti sagedusmuundurite tehase inseneriosakonna juht Jaanus Karu Äripäeva raadio saates „Jätkusuutlik ja roheline“. Tema hinnangul kasvab elektritarbimine aastatel 2024–2034 enam kui kümme korda kiiremini kui teised energiaallikad. Aastaks 2050 on energiatarve hinnanguliselt 85% suurem kui praegu. See kasv tuleneb suuresti sellest, et elektrit kasutatakse järjest enam fossiilkütuste asemel – nii küttes kui ka transpordis,“ tõdes ta.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele