Rahvusvaheline elektroonikatööstus Ericsson otsustas Tallinna planeeritud tehase ehitusest loobuda ja 155-miljoni eurone investeering Eestisse jääb ära.
Ericsson Eesti tegevjuht Sirli Männiksaar kinnitas Tööstusuudistele, et Ericsson tõepoolest kommunikeeris eile oma töötajatele ning koostööpartneritele, et on otsustanud keskenduda Tallinnas olemasolevate töökohtade (3 tootmisüksust ning 1 kontor Ülemistes) kaasajastamisele, mitte uue ehitise rajamisele Ülemiste Citysse.
Lähiaastatel valmib Eestis kaks suurt tööstushoonet - Ericssoni targa tootmise- ja tehnoloogiakeskus ning Epler & Lorenz´i Tartu ohtlike jäätmete põletustehase laiendus.
Tallinnast saab Ericssoni 5G võrguseadmete arenduskeskus
Rootsi elektroonikakontsern Ericsson otsustas rajada Tallinnasse, Ülemiste Citysse kõiki Ericsson Eesti hooneid ja tegevusi ühendava uue tootmis- ja tehnoloogiakeskuse. 2026. aasta alguses valmiva keskuse rajamiseks investeerib Ericsson 155 miljonit eurot.
Eesti välisinvesteeringute keskus andis 30. aastapäeva tähistamiseks välja tiitlid kõige mõjukamatele välisinvesteeringutele, teiste seast tõusid esile Ericsson, ABB ja GPV, keda pärjati mõjukaima välisinvesteeringu tiitliga „Outstanding Foreign Investment Award“.
Olgu tegu väikese laoruumiga või suure logistikakeskusega – sobiva riiuli leiab igasse keskkonda. Õige valiku tegemisel tuleb arvestada mitmete teguritega, näiteks hoiustatavate esemete kaalu ja ruumi eripäradega. Siin on mõned praktilised soovitused, mis aitavad sobiva riiuli leida.