Swedbanki tööstusuuringus osalenud metalli- ja masinatööstuse ettevõtted prognoosivad käesoleval aastal küll paariprotsendilist käibelangust, kuid märgid üldisest majanduse aktiveerumisest annavad põhjust optimismiks.

- Swedbanki metalli- ja masinatööstuse sektori juht Marko Keerd.
- Foto: Swedbank
Eesti metalli- ja masinatööstuse ettevõtted prognoosivad sektori keskmiseks käibe languseks sel aastal 2%. „See on täiesti arusaadav, arvestades 2022. ja 2023. aasta üsna kõrget võrdlusbaasi,“ selgitab Swedbanki metalli- ja masinatööstuse sektori juht Marko Keerd. Arvestada tuleb sellegagi, et sektori turu olukorda dikteerivad osaliselt Skandinaavia kontsernid. „Meie ettevõtted toodavad sellistele suurtele ettevõtetele nagu Cargotec ja selle kaubamärgid HIAB ja Kalmar ning nende prognoosid kattuvad meie uuringus osalenud ettevõtete omaga,“ lisas Keerd.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swedbanki tööstusuuring näitab, et keeruline olukord tööstussektoris jätkub, kuid põhi on saavutatud ja tulevikku nähakse mõnevõrra lootusrikkamalt.
Swedbanki värskes tööstusuuringus osalenud puidutööstusettevõtjate hinnangul on sektoris jalad põhjas ning käesolevaks aastaks ennustatakse käibe kasvu ning eelmise aastaga sarnast või veidi kasvavat kasumlikkust. Investeeringud on aga jätkuvalt tugevas languses.
Swedbanki värskest tööstusuuringust selgus, et toidutööstus on viimaste aastate ettearvamatust majanduskeskkonnast tasapisi toibumas ning ootab käesolevalt aastalt pigem käibe püsimist ja kasumlikkuse paranemist.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.