Ettevõtjad: Eesti vajaks eraldi organisatsiooni suurinvesteeringute siia toomiseks
Eesti majandus on vaja kiiresti kasvule pöörata, tõdeti Tööandjate Keskliidu konverentsil Tuulelohe Lend 2024. Konverentsil jäid kõlama konkreetsed mõtted, mida ellu viia.
Lisaks suurinvesteeringute meelitamisele saavad majanduse kasvule pööramiseks teha vajalikud sammud siinsed ettevõtjad ja poliitikakujundajad. Tööandjate keskliidu volikogu aseesimees Ivo Suursoo kutsus liituma majandusleppega “Ambitsioon on valik”, mis annab sammud ettevõtjaile ja riigile majanduse konkurentsivõime kasvatamiseks.
Tegime uue tehase Saksamaale, sest Eesti ei teinud konkureerivat pakkumist, sõnas Skeleton Technologiese asutaja Taavi MadiberkEesti Tööandjate keskliidu majanduskonverentsil.
Fibenoli ja Läti riigi vahel täna allkirjastatud koostöömemorandum tähendab, et Raul Kirjaneni osalusega Fibenol rajab oma tööstusliku tehase lõunanaabrite juurde ja Eesti jääb ilma 700 miljoni euro suurusest investeeringust.
Tootmisettevõtte jaoks ei ole aur eesmärk omaette. Oluline on, et tootmine toimiks plaanipäraselt, kulud püsiksid kontrolli all ja tehniline lahendus ei seoks ettevõtet liigselt ühe kütuse või tarnesuunaga. Viimaste aastate energiakriisid ja hinnatõusud on näidanud, kui kiiresti võib seni sobiv lahendus muutuda liiga kalliks, jäigaks või lihtsalt liiga riskantseks.