Viisaastaku plaani me ei tee ja kahjuks on selge, et Eestis tänane investeerimiskliima paranemas ei ole, sõnas Hekoteki suuromanik Heiki Einpaul.
- Hekoteki juht Heiki Einpaul Foto: Andras Kralla
„Tegutseme Hekotekis endiselt samaviisi – tasa ja targu, mõistlike riskidega. Laiama ei kipu ja kiidelda pole põhjust ja ei tahagi. Head äri tehakse (ja raha loetakse) ikka vaikuses,“ võttis Hekoteki suuromanik Heiki Einpaul praeguse olukorra Tööstusuudistele saadetud kommentaaris kokku.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi Ukraina sõjast ja sellest lähtuvatest sanktsioonidest tingituna on suhtlus Venemaaga muutunud väga palju keerulisemaks, ei tasu suhtlust naabriga siiski katkestada, märkis Hekoteki suuromanik ja juht Heiki Einpaul.
Rootslastelt masinatööstuse Hekotek ostsid välja endine juht Heiki Einpaul ja nõukogu liige Avo Raigla. Einpaulile läks 75% ettevõttest ning Raigla sai ülejäänud.
Puidutööstustele ja bioenergiasektorile seadmeid tootev Hekotek sõlmis lepingu palkide sorteerimisliini tarneks Prantsuse ettevõttele Société Européenne des Bois SAS.
Saetööstuste ja pelletitehaste seadmeid valmistrav masinaehitusettevõte Hekotek nõudluse vähenemist oma toodangu järele ei tunne. „Saematerjali hinnabuumi ajal teenitud raha investeeritakse Euroopas saeveskite uuendamisse,“ räägib Hekoteki müügiosakonna juht Tõnis Haldna.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.