ABB tehasejuhiks saab senine Stora Enso Baltikumi tehnikajuht
Viimasel aastal kiiret kasvu näidanud ABB Eesti mootorite ja generaatorite tehase juhtimine saab täiendust suure kogemustepagasiga tööstusjuhi Indrek Saarma näol.
ABBs kasvasin praktikandist juhiks, nüüd on aeg end uues keskkonnas proovile panna, sõnab äsja Ensto Eesti tehasejuhina tööd alustanud Margus Leinbock.
Tööstuskontsern ABB tegi globaalses juhtimises muudatusi, mis puudutavad nii Eestit kui Baltikumi. Senine juht Jukka Patrikainen jätkab Balti äride juhtimist, juhatuse esimeheks tõusis pikaaegne finantsjuht Signe Nurms. Protsessiautomaatika juht Leho Kuusk lahkus ettevõttest, kuid jätkab koostööd ABB-ga.
Eesti ettevõte jõuab väliskliendiga sisuliselt kokkuleppele: toode sobib, hind sobib ja kvaliteet sobib. Siis aga kaob klient äkki ära. Mõni nädal hiljem selgub, et tehing on läinud konkurendile, kes pakkus toote koos rahastusega. Just rahastuse puudumine on põhjus, miks osa eksporditehinguid jääbki lõpuks sündimata, kinnitab KredEx Krediidikindlustus ASi juhatuse liige Katrin Savi.