Soome tööstusettevõtetele esitatud uute tellimuste maht vähenes maikuus võrreldes eelmise aasta maiga 0,8 protsenti, vahendab YLE Tilastokeskuse andmeid. Aasta esimese viie kuuga vähenesid tellimused aastataguse perioodiga võrreldes 5,5 protsenti.
Ehitusmahtude kiire langus ning väga kõrged puiduhinnad on tekitanud ebakindlust saematerjal tootvates ettevõtetes. Saksamaa Saeveskite ja Puidutööstuse Assotsiatsioon ennustab saetööstustele suuri raskusi juba lähiajaks.
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt tööstussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.